"Historia! Szaleństwo! Dokonali cudu!" - media zachwycone niesamowitym triumfem Vive

Europejskie media nie mogą wyjść z podziwu nad charakterem Polaków, którzy przegrywali już 9. goalmi, ale odrobili straty i pokonali MVM Veszprem w rzutach karnych. Vive Tauron w cudownym stylu został zwycięzcą Ligi Mistrzów 2015/2016.

Wiktor Gumiński

Marca (Hiszpania): Podnieśli się po nokdaunie i wygrali Ligę Mistrzów!

Dziennikarze hiszpańskiej "Marki" zachwycili się sposobem, w jaki drużyna Vive Tauronu Kielce odwróciła losy spotkania z MVM Veszprem. W swojej relacji odwołali się do terminologii bokserskiej.

Kielczanie podnieśli się z desek, choć wszystko już wskazywało na to, że są znokautowani. Pierwsze 45 minut widowiska bezapelacyjnie należało bowiem do podopiecznych Xaviera Sabate.

"W drugiej połowie przegrywali już 19:28. Mimo to finałowy mecz Ligi Mistrzów przybrał bardzo nieoczekiwany i emocjonujący scenariusz, którego ostatnim elementem były rzuty karne. Kielczanie podnieśli się po nokdaunie i po decydującym trafieniu Julena Aguinagalde po raz pierwszy w historii zostali najlepszym zespołem Europy!".