Poprawa humoru po Katarze. Polacy pewnie pokonali Motor Zaporoże

Reprezentacja Polski wygrała z Motorem Zaporoże 36:26 w meczu sparingowym. Spotkanie zostało rozegrane w ramach przygotowań Biało-Czerwonych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Aneta Szypnicka-Staniec
Materiały prasowe / Fot. ZPRP
Po dwóch przegranych sparingach z reprezentacją Kataru, przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy po bardzo dobrym spotkaniu pokonali w kieleckiej Hali Legionów Motor Zaporoże. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa już od pierwszych minut meczu bardzo dobrze prezentowali się w ataku i co bardzo istotne - wreszcie rzuty karne wykorzystywali ze stuprocentową skutecznością, co w ostatnich latach było sporą bolączką kadry.

Ukraińcy z Motoru długimi fragmentami nie potrafili znaleźć recepty za zatrzymanie Biało-Czerwonych, a ci rozkręcali się z minuty na minutę. Widać było, że Polacy ćwiczą sporo elementów przed zbliżającym się turniejem - po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami na parkiecie pojawił się Mariusz Jurkiewicz, przez chwilę na prawym skrzydle grał Mateusz Jachlewski, a defensywą sterował Mateusz Kus.

Tałant Dujszebajew zastosował też swój charakterystyczny manewr i po kwadransie gry zmienił niemal wszystkich graczy, a na boisku pojawili się Michał Szyba, Łukasz Gierak, Michał Jurecki czy Przemysław Krajewski. Trener zresztą rotował składem przez całe spotkanie, a w protokole meczowym zapisali się wszyscy reprezentanci Polski.

Kibice zgromadzeni w kieleckiej hali nie mogli być niezadowoleni - Biało-Czerwoni grali na dużym luzie, nie brakowało efektownych bramek czy ładnych przechwytów. Reprezentanci Polski ani przez chwilę nie pozwolili także Ukraińcom na zmniejszenie swojej przewagi. Przez większą część starcia prowadzenie gospodarzy wahało się w okolicach ośmiu-dziewięciu trafień. Ostatecznie podopieczni Dujszebajewa zwyciężyli 36:26.

Kolejne spotkanie z Motorem Polacy rozegrają 30 lipca w Legionowie. Dzień później wylecą do Brazylii.

Polska - HC Motor Zaporoże 36:26 (20:13)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Bielecki 6, Daszek 5, Wiśniewski 5, M. Jurecki 4, Szyba 4, Lijewski 3, Syprzak 2, B. Jurecki 2, Krajewski 2, Kus 1, Chrapkowski 1, Jachlewski 1, Jurkiewicz, Gierak.
Kary: 4 min.
Karne: 5/5.

Motor: Kirjew, Komok - Żukow 1, Kubatko, Malisinskas 3, Szewelew 4, Denisow, Kozakiewicz, Karalasz 4, Żuk, Dontsow, Soroka 6, Burka 3, Tseliszew, Szelmienko 1, Puchowski 4.