Szczypiorno Cup: Chrobry nie miał problemów z pierwszoligowcem

Na początek drugiego dnia Szczypiorno Cup Chrobry Głogów pokonał Ostrovię (33:27). Zwycięstwo głogowian mogło być zdecydowanie bardziej okazałe, ale I-ligowiec odrobił znaczną część strat w końcówce.

Miłosz Marek

Po porażce z Azotami Puławy graczom z Głogowa pozostała walka o miejsca 5-8 w Szczypiorno Cup, stąd gra z nieco niżej notowanymi rywalami. W sobotę rywalami trenera Jarosława Cieślikowskiego była I-ligowa Ostrovia, która dzień wcześniej uległa Hamm Westfalen.

Głogowianie bardzo szybko ustawili sobie mecz. Przewaga Chrobrego oscylowała wokół 2-3 trafień do dwudziestej minuty pojedynku. Sześć kolejnych goli bez odpowiedzi rywali sprawiło, że tuż przed przerwą zespół z Superligi miał siedem trafień przewagi, a na przerwę schodził z wynikiem 18:10.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Rafał Stachera, a w ofensywie najlepiej spisywali się Rafał Biegaj oraz Kamil Sadowski.

Ostrovia wykorzystała swoją szansę dopiero w końcówce. Chrobry prowadził różnicą nawet 12 bramek, ale w samej końcówce za sprawą nieco eksperymentalnego ustawienia i nieskuteczności w ataku I-ligowiec odrobił znaczną część strat, jednak nie miał szans poważniej zagrozić przeciwnikowi.

Chrobry Głogów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:27 (18:10)

Chrobry: Stachera, Kapela - Biegaj 7, Sadowski 7, Kubała 5, Pawłowski 3, Tylutki 3, Bajor 2, Rydz 2, Krzysztofik 2, Miszka 1, Gujski 1, Płócienniczak, Sobut.