Turniej w Gdańsku: UKS PCM postraszył Energę AZS

Energa AZS Koszalin zgodnie z przewidywaniami pokonała zespół UKS PCM Kościerzyna 31:28. Aż dziesięć bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła Romana Roszak.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Marcin Chyła

Od początku meczu bardziej skuteczne były zawodniczki z Koszalina, które w 12. minucie po bramce Katarzyny Kołodziejskiej z karnego prowadziły już 5:2. Później jednak UKS PCM zaczął odrabiać straty. Kościerska drużyna atakowała z różnych pozycji.

Jeszcze na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Energa AZS prowadziła 12:8. Tuż przed przerwą dobrze spisała się jednak Justyna Belter, która dwa razy celnie trafiła do bramki rywala, a wynik I połowy na 13:12 ustaliła Magda Krajewska.

Od początku drugiej części spotkania kibice zgromadzeni w hali AWFiS w Gdańsku byli świadkami wyrównanej walki. Gdy trafiła Magdalena Ziółkowska, na osiem minut przed końcem po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł UKS PCM. Samą końcówkę lepiej rozegrały jednak koszalinianki, które ostatecznie zwyciężyły 31:28. Olbrzymi wpływ na wygraną miały rzuty Romany Roszak, która trafiła do bramki rywala aż dziesięć razy.

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 31:28 (13:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Roszak 10, Niesciaruk 5, Kołodziejska 4, Michałów 4, Stasiak 3, Protsenko 1, Domaros 1, Błaszczyk 1, Izak 1, Sądej 1 oraz Budnicka, Tracz, Kaczanowska.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Ziółkowska 6, Konofał 5, Belter 3, Mokrzka 2, Krajewska 2, Rogożeńska 2, Sus 2, Bunikowska 2, Krajewska 1, Piwowarczyk 1, Jakubowska 1, Białek 1 oraz Belter, Neitsch.