Turniej w Gdańsku: Kram Start wygrał na koniec

W ostatnim meczu turnieju w Gdańsku gospodynie przegrały z ekipą Kram Start Elbląg. Po spotkaniu uhonorowano najlepsze zawodniczki całych zmagań.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Początek spotkania był wyrównany. Jeszcze w 9. minucie po bramce Moniki Stachowskiej AZS Łączpol AWFiS prowadził 5:4. Później jednak bardzo dobry okres gry zaliczyły elblążanki. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy po bramce Aleksandry Dankowskiej wyszły na prowadzenie 9:6.

Pod koniec pierwszej połowy własną bramkę zamurowały gospodynie turnieju, które przez kwadrans straciły z gry tylko dwie bramki. W tym czasie dobrą skuteczność pokazały prowadzone przez Edytę Majdzińską Paulina Masna oraz Katarzyna Skonieczna. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:12.

Później jednak do głosu doszedł ponownie zespół z Elbląga. Kram Start w końcu wyszedł na prowadzenie i nie dał dojść do siebie rywalkom. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 25:27. Dzięki temu Kram Start zajął drugie miejsce w gdańskim turnieju.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Kram Start Elbląg 25:27 (15:12)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa, Bielak - Pasternak 5, Skonieczna 5, Masna 4, Górna 3, Hartman 2, Stachowska 2, Ciura 1, Gędłek 1, Siódmiak 1, Żukowska 1 oraz Mazurek, Karwecka, Radzikowska, Cirjan, Lalewicz, Świerczek.

Kram Start: Szywerska 1, Klarkowska - Dankowska 5, Lisewska 5, Świerżewska 4, Stokłosa 3, Kwiecińska 3, Muchocka 2, Waga 2, Grobelska 2 oraz Balsam, Hawryszko, Jędrzejczyk, Szopińska, Gerej, Andrzejewska.