Sparingowo: Orlen Wisła Płock dwa razy pokonała Wybrzeże Gdańsk

W piątek i w sobotę w Płocku rozegrano dwa mecze sparingowe pomiędzy Orlen Wisłą a Wybrzeżem Gdańsk. Dwukrotnie wygrali gospodarze, choć w drugim spotkaniu gdańszczanie momentami pokazywali, że są równorzędnym rywalem.

Michał Gałęzewski

W pierwszym meczu obu drużyn Wybrzeże Gdańsk potrafiło zaskoczyć jedynie na samym początku. Gdańszczanie po bramce Mateusza Wróbla prowadzili w 13.minucie 6:4. Później jednak dobrze zaczęli grać płocczanie, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:10.

Po zmianie stron przez długi czas obie ekipy grały równo, jednak w końcu odjechali gospodarze. Skuteczny był przede wszystkim Valentin Ghionea, dzięki czemu na siedem minut przed końcem było już 27:15. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:18.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 33:18 (15:10)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Ghionea 11, Rocha 5, Kisiel 4, Ivić 3, Racotea 2, Ciećwierz 2, Duarte 2, Żytnikow 1, M.Gębala 1, Kwiatkowski 1, T.Gębala 1 oraz Mihić, Tartas, Tarabochia
Kary: 2 min.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Bruy 4, Wróbel 3, Orzechowski 3, Prymlewicz 2, Kornecki 1, Kostrzewa 1, Rogulski 1 oraz Bednarek, Kondratiuk, Oliveira, Podobas, Skwierawski, Sulej.
Kary: 8 min.

Kary: Orlen Wisła - 2 min. (M.Gębala 2 min.), Wybrzeże - 8 min. (Skwierawski 2 min., Podobas 2 min., Kostrzewa 2 min., Bednarek 2 min.).

Sobotni mecz pomiędzy wicemistrzem i beniaminkiem przebiegał inaczej. Na początku po bramce Dana-Emila Racotei było już 5:1, ale Wybrzeże nie dało się zdominować. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:9.

Na początku drugiej połowy Orlen Wisła zwiększyła prowadzenie do dziewięciu bramek. Wtedy jednak sygnał do ataków dał Brazylijczyk Ramon Oliveira, a po dwóch rzutach Adriana Kondratiuka, na 16 minut przed końcem było już 21:17. Wybrzeże zmniejszyło jeszcze stratę do trzech bramek, ale ostatecznie Orlen Wisła wygrała 29:25.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 29:25 (15:9)

Orlen Wisła: Coralles, Morawski - Mihić 6, Ivić 5, Ghionea 4, Racotea 4, M.Gębala 4, Żytnikow 2, Tartas 1, Duarte 1, T.Gębala 1, Tarabochia 1 oraz Kwiatkowski, Rocha, Ciećwierz, Kisiel.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Kondratiuk 7, Bruy 3, Kostrzewa 3, Oliveira 3, Rogulski 3, Prymlewicz 2, Orzechowski 2, Podobas 1, Bednarek 1 oraz Kornecki, Skwierawski, Wróbel.
Kary: 4 min.

Kary: Orlen Wisła - 2 min. (Kisiel 2 min.), Wybrzeże - 4 min. (Rogulski 2 min., Bednarek 2 min.).