Było trudno, będzie jeszcze trudniej. Pogoń Baltica zagra w Oldenburgu

W ostatni weekend sierpnia wicemistrzynie Polski udadzą się do niemieckiego Oldenburga. Pogoń Baltica wystąpi tam w 31. Turnieju im. Roberta Schumanna. Będzie to najmocniejszy turniej w przygotowaniach szczecinianek do sezonu.

Krzysztof Kempski

Działacze Pogoni Baltica Szczecin na koniec przygotowań do sezonu 2016/2017 w PGNiG Superlidze kobiet zaplanowali udział w turnieju im. Roberta Schumanna w niemieckim Oldenburgu. Tam zespół czeka iście trudna rywalizacja. Nie dość, że w ciągu 2 dni zostanie rozegranych aż 20 spotkań, to rywale będą naprawdę z najwyższej półki. Zagrają tam bowiem: HC Łada Togliatti (Rosja), DHK Banik Most (Czechy), Skandeborg (Dania) oraz cztery zespoły z Niemiec: VfL Oldenburg, HSG Blomberg-Lippe, Buxtehuder SV, Borussia Dortmund.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Polski zespół zagra w grupie A wraz z Banikiem, HSG oraz Buxtehuderem. Poszczególne mecze będą rozgrywane systemem 2x20 minut. Między jedną a drugą połową przewidziano jedynie 2 minuty przerwy. W pierwszym dniu zostanie rozegranych łącznie aż 12 spotkań. Początek turnieju już o godzinie 9.30. Otworzy je spotkanie szczecinianek z Czeszkami. Ostatni mecz zakończy się kilka minut przed godziną 21. Tytułu broni rosyjska Łada.