GKS Żukowo - Orlen Wisła II. Gospodarze znów zapłacili frycowe

GKS Żukowo przegrał z Orlen Wisłą II Płock 28:34 w meczu 3. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. Nie wystarczyło dziewięć bramek zdobytych przed Dmytro Bruya. Jeszcze więcej trafień zaliczył bowiem Wiktor Bronowski.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Orlen Wisła II Płock mimo odmłodzenia składu przed sezonem pokazała się w Żukowie z bardzo dobrej strony. Co prawda gdy w 7. minucie trafił Oskar Niedziółka na tablicy wyników widniał rezultat 4:4, ale od tego czasu podopieczni Roberta Jankowskiego zaczęli dominować na boisku.

Młodzi płocczanie rzucili aż sześć bramek z rzędu, a czterema trafieniami w przeciągu sześciu minut popisał się Wiktor Bronowski. Po rzucie Jakuba Ciećwierza, było już 10:4 dla Orlenu Wisły II. Kolejny znakomity atak goście przeprowadzili w drugiej połowie.

Wówczas pokonali bramkarzy rywali cztery razy z rzędu i wyszli nawet na prowadzenie 18:10! W końcówce pierwszej połowy GKS zaczął odrabiać straty, co kontynuował w drugiej połowie. Gdy na 14 minut przed końcem trafił Niedziółka, sytuacja zaczęła być coraz bardziej otwarta.

Na dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem płockiego bramkarza pokonał Filip Wiczkowski i było już tylko 24:27. W samej końcówce lepiej zagrali jednak szczypiorniści z Płocka, którzy ostatecznie wygrali mecz 34:28.

GKS Żukowo - Orlen Wisła II Płock 28:34 (12:18)

GKS: Kaczmarek, Muńko - Bruy 9, Wiczkowski 5, Niedziółka 3, Radecki 3, Babieracki 2, Kaniowski 2, Dzierżawski 2, Adamczyk 1, Marciniak 1 oraz Czarnecki, Reseman, Orzechowski.