AZS Łączpol AWFiS - Metraco Zagłębie. Lubinianki zdobyły Gdańsk

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin 25:27 w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Była to pierwsza porażka zespołu znad morza w tym sezonie.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Marcin Chyła

Gdańszczanki walczyły o powrót na pozycję lidera. Od pierwszych minut spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak od stanu 3:2 dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej, znakomicie zaczęły spisywać się lubinianki. Ekipa z województwa dolnośląskiego rzuciła aż pięć bramek z rzędu i gdy ze skrzydła trafiła Agnieszka Jochymek, na tablicy wyników widniał rezultat 3:7.

AZS Łączpol AWFiS szybko się jednak pozbierał. Gdy Adrianna Górna trafiła do bramki rywalek w 17. minucie na 6:7, Bożena Karkut poprosiła o czas. Co prawda na chwilę Metraco Zagłębie Lubin wróciło na trzybramkowe prowadzenie, ale chwilę później gdańszczanki pokazały, że nie przez przypadek są niepokonane.

Drużyna znad morza rzuciła cztery bramki z rzędu, a gdy rzutem z drugiej linii popisała się Karolina Siódmiak, na cztery minuty przed zejściem do szatni, gospodynie wyszły na upragnione prowadzenie 11:10. W pierwszej połowie trafiały już tylko lubinianki, które korzystały z dwuminutowych wykluczeń AZS-u Łączpol AWFiS i ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 11:12.

Po zmianie stron Metraco Zagłębie prezentowało się lepiej, choć nie potrafiło przez długi czas tego udokumentować. Po kwadransie gry, gdy trafiła Katarzyna Pasternak było tylko 18:19. Później jednak lubinianki pokazały klasę, wychodząc przez chwilę nawet na pięciobramkowe prowadzenie.

Po bramce Małgorzaty Buklarewicz, w 55. minucie zespół gości prowadził 26:22. Trzy kolejne bramki rzuciły zawodniczki znad morza - Paula Mazurek, oraz dwukrotnie Karolina Siódmiak. Ostatnie słowo należało jednak do Metraco Zagłębia, które ostatecznie zwyciężyło 27:25 i zawiozło dwa punkty do Lubina.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (11:12)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka - Skonieczna 7, Górna 4, Siódmiak 4, Pasternak 2, Stachowska 2, Mazurek 2, Kalska 2, Lalewicz 1, Świerczek 1 oraz Masna, Cirjan, Gędłek