Puchar EHF: Górnik Zabrze jedną nogą w III rundzie! (wynik)

Szczypiorniści Górnika Zabrze rozbili grecki A.C.C. Filippos Verias 30:17 w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Niedzielne rewanżowe spotkanie będzie wyłącznie formalnością.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / GÓRNIK ZABRZE / PGNiG SUPERLIGA

"Górników" do wygranej nad mistrzami Grecji poprowadzili najskuteczniejsi w zespole Marek Daćko i Andrzej Kryński. Świetne zawody rozegrał też bramkarz Martin Galia.

Górnośląski klub dyktował warunki gry od samego startu spotkania. W 12. minucie przewaga zawodników Mariusza Jurasika wzrosła do czterech goli (9:5) i w takich rozmiarach utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron zabrzanie dobili rywali.

Niedzielny rewanż zaplanowany został na godz. 17:00. Mecz również rozegrany zostanie w zabrzańskiej hali "Pogoni".