Gazprom Liga SEHA: słabsza forma rywala Vive? Celje przegrało z Mieszkowem

Najbliższy rywal Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów, Celje Pivovarna Lasko, przegrał 29:36 z Mieszkowem Brześć w Gazprom Lidze SEHA. Na czele tabeli będący w kapitalnej formie zawodnicy Vardaru Skopje.

Marcin Górczyński
Mecz Ligi SEHA Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Mecz Ligi SEHA

Po porażce z Vardarem Skopje w Lidze Mistrzów Celje Pivovarna Lasko poległo również z Mieszkowem Brześć. Słoweńcy właściwie nie mieli nic do powiedzenia. W 20 minucie mistrzowie Białorusi rozpoczęli bramkowy odjazd. Wykorzystali nie najlepszą dyspozycję golkipera, Urbana Lesjaka i prowadzeni przez Rade Mijatovicia do przerwy uzyskali już 6 goli przewagi.

Obrazu spotkania nie zmieniały bramki Blaza Janca. Skrzydłowy śrubował statystyki, ale Celje brakowało przede wszystkim siły ognia. Po stronie Mieszkowa wręcz przeciwnie. Trio Siergiej Szyłowicz, Iman Jamali i Sasza Tiumencew rządzili w drugiej linii, a ze skrzydła wsparł ich Ljubo Vukić. Rastko Stojković i koledzy pewnie wygrali 36:29, a szkoleniowiec Celje, Bramko Tamse, ma o czym myśleć przed meczem z Vive Tauronem Kielce.

Jak z płatka poszło natomiast Vardarowi Skopje. Najlepszy macedoński zespół rozbił outsidera, bośniacki RK Izvidac Central Osiguranje. Nawet przy słabszej niż zazwyczaj skuteczności Alexa Dujszebajewa (1/6 rzutów) rywale nie zatrzymali rozpędzonych Macedończyków. W niesamowitej formie jest bowiem Vuko Borozan, swoje trzy grosze wtrącili też Luka Cindrić i Jorge Maqueda. Vardar urządził sobie mocniejszy trening przed meczem z MOL-Pick Szeged.

Gazprom Liga SEHA, 6. kolejka:

Mieszkow Brześć - Celje Pivovarna Lasko 36:29 (18:12)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Siergiej Szyłowicz 6, Iman Jamali, Szasza Tiumencew, Ljubo Vukić - po 5; dla Celje - Blaz Janc 7, David Razgor 4.

Vardar Skopje - RK Izvidac Central Osiguranje 42:30 (19:16) Najwięcej bramek: dla Vardaru - Danił Sziszkariew 7, Vuko Borozan, Aleksandr Derevan - po 5; dla Izvidac - Kristijan Jarak 6, Josip Sarac 5, Matej Krstić 4.