Sparta - Korona Handball. Kanonada kielczanek w II połowie

Beniaminek I ligi piłkarek ręcznych - Sparta Oborniki nie potrafił powstrzymać Korony Handball Kielce w meczu 3. kolejki. Podopieczne Tomasza Popowicza w drugiej połowie postawiły kropkę nad i wygrały 39:26.

Michał Gałęzewski

Cele obu zespołów są różne i widać to było na boisku od samego początku. Beniaminek już w pierwszych minutach nie dał rady powstrzymać Korony Handball. Po bramce Katarzyny Piecaby, w 14. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 4:8. Sparta się jednak nie poddawała.

Podopieczne Michała Pietrzaka zaczęły zmniejszać stratę, głównie za sprawą dwóch snajperek, którymi w sobotę były Urszula Filoda i Agata Wasiak. Po rzucie tej drugiej, na dziewięć minut przed przerwą było już tylko 8:10. Tak mała strata Sparty utrzymywała się do początku drugiej połowy.

W końcu jednak faworyzowana Korona Handball, której celem jest awans do PGNiG Superligi kobiet zaczęła budować przewagę. Kielczanki rzuciły w ważnym momencie cztery bramki z rzędu, a później zdołały zdominować grę.

W Sparcie poza dwoma zawodniczkami, reszta nie stanowiła dużej przeszkody. W Koronie Handball rolę snajperek przyjęły Wiktoria Gliwińska i Alina Nowak. W samej końcówce kielczanki prowadziły już 39:24, by ostatecznie zwyciężyć różnicą trzynastu bramek. - Cieszy fakt, że młode zawodniczki zagrały dużo czasu na boisku. Drużyna robi się coraz bardziej kompletna dzięki nim. Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Sparta Oborniki - Korona Handball Kielce 26:39 (13:16)

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Wasiak 9, Filoda 8, Sowa 4, Żołniak 3, Ślęzak 1, Matysek 1 oraz Durka, Kaszkowiak, Dobrołowicz, Zwolińska.