Olimpia Medex - SPR PWSZ. Zespół z Piekar wciąż niepokonany we własnej hali

Drużyna Olimpii MEDEX Piekary Śląskie pokonał SPR PWSZ Tarnów w meczu 6. kolejki I ligi 36:30. W tym sezonie zawodnicy trenera Sławomira Szenkela nie przegrali jeszcze żadnego spotkania we własnej hali.

Joanna Chmara
Materiały prasowe / Olimpia MEDEX Piekary Śląskie / Radosław Cięciel

Dla SPR PWSZ Tarnów był to pierwszy mecz pod wodzą trenera Marcina Ogarka, który niedawno zastąpił na stanowisku przechodzącego do Górnika Zabrze Ryszarda Skutnika.

Zespół Olimpii MEDEX znakomicie rozpoczął spotkanie i już w siódmej minucie prowadził czterema bramkami. Fantastycznie zagrał Michał Rosół, któremu aż dziewięć razy udało się pokonać bramkarza rywali. Tyle samo bramek dla drużyny Tarnowian zdobył ich najskuteczniejszy zawodnik Łukasz Nowak. Po słabym początku spotkania zespołowi SPR-u nie udało się odzyskać inicjatywy na boisku. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 16:12.

Drugą połowę otworzył Albert Sanek skutecznym rzutem dla zespołu z Tarnowa. Jednak chwilę później defensywa SPR-u była bezradna wobec ataków gospodarzy, którzy w przeciągu kilkudziesięciu sekund aż trzykrotnie umieścili piłkę w bramce.

Bardzo dobre spotkanie zagrali Maciej Chromy i Mariusz Kempys, którzy w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstwa drużyny z Piekar zdobywając po siedem bramek.

Do samego końca gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Podopieczni Marcina Ogarka nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie ich ataków i ponieśli trzecią w sezonie porażkę 36:30.

Olimpia Medex Piekary Śląskie - SPR PWSZ Tarnów 36:30 (16:12)

MKS Olimpia MEDEX: Kot, Zemelka - Rosół 9 Chromy 7, Kempys 7, Gogola 4, Płonka 3, Miłek 2, Czapla 2, Parzonka 2, Cieślik, Ludyga, Kotalczyk, Kucharczyk, Jaksik
Kary: 8 min. (Gogola 4 min., Chromy, Płonka - po 2 min.)
Karne: 4/4

SPR PWSZ: Sądowicz, Cichoń - Nowak 9, Szatko 6, Misiewicz 4, Sanek 4, Wajda 2, Spieszny 1, Kowalik 1, Dutka 1, Jewuła 1, Niemiec 1
Kary: 2 min. (Jewuła 2 min.)