Stal - MKS Mazur: Skuteczna druga połowa dała kolejne zwycięstwo gorzowianom

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów w ramach 7. kolejki pierwszej ligi grupy A podejmowała MKS Mazur Sierpc. Żółto-niebiescy po raz kolejny zwyciężyli we własnej hali i utrzymują status niepokonanej drużyny. Tym razem wygrali 34:20.

Dawid Lis
Dawid Lis

Już w pierwszej minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale karnego nie wykorzystał Adrian Turkowski. Chwilę później jego koledzy z Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów zdobyli dwie bramki i wydawało się, że miejscowi spokojnie będą powiększać przewagę.

Szybko jednak odpowiedział Łukasz Lisicki. Po jego rzucie karnym w ósmej minucie było natomiast 5:5. Szarpana gra obu ekip spowodowała, że goście byli w kontakcie do końca pierwszej połowy. Gorzowianie zdołali wypracować sobie zaledwie trzy "oczka" różnicy.

Po zmianie stron zawodnicy MKS-u Mazur Sierpc nawet odrobili jeszcze punkt. Jednak wynik po ich stronie zatrzymał się, a w tym momencie do ataku ruszyli żółto-niebiescy. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Cezary Marciniak, a akcje w ataku kończył Mateusz Stupiński. I nagle z 16:14 zrobiło się 21:14.

Przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć, zwłaszcza że z ich strony bramki zdobywali głównie Lisicki i Adrian Prątnicki. Gościom przytrafił się jeszcze jeden przestój, który bez problemów wykorzystali gorzowianie. Miejscowi ponownie zdobyli pięć punktów z rzędu i bez trudu dowieźli wysokie prowadzenie do końca.

Po zwycięstwie nad MKS-em żółto-niebiescy nadal pozostają niepokonaną drużyną. We własnej hali natomiast nawet nie zanotowali żadnego remisu, wygrywając kolejne mecze.