Gazprom Liga SEHA: zwycięstwa Vardaru Skopje, Mieszkowa Brześć i RK Zagrzeb

W sobotnich meczach Gazprom Ligi SEHA zwycięstwa odniosły macedoński Vardar Skopje, białoruski Mieszkow Brześć oraz chorwacki RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb.

Tomasz Rosiński
Joan Canellas Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas
Mieszkow był faworytem starcia z RK Gorenje i potwierdził to miano, chociaż nie przyszło mu to łatwo, bo do przerwy przegrywał 14:15, a jeszcze w 57. minucie był remis 24:24. Jednakże ostatnie słowo należało do mistrzów Białorusi, którzy po bramkach rzuconych przez Dimę Nikulenkowa i Siergieja Szyłowicza triumfowali 26:24. Najwięcej goli dla białoruskiej ekipy - po pięć - zdobyli Iman Jamali oraz Pawieł Atman.

Wyżej notowany Vardar zbytnio się nie wysilał, a mimo to pewnie ograł słowacki Tatran Preszów różnicą sześciu trafień (35:29). Liderami zespołu z Macedonii w ofensywie byli Timur Dibirow (8 bramek) i Jorge Maqueda (7 goli), zaś z dobrej strony w bramce pokazał się Petar Angelow (38-procentowa skuteczność interwencji).

Swoją szóstą wiktorię w Lidze SEHA zanotował RK Zagrzeb, który okazał się lepszy od RK Izvidac Central Osiguranje z Bośni i Hercegowiny (34:29). Zagrzebian do wygranej poprowadził duet Igor Vujić - Luka Sebetić, który rzucił w sumie 14 bramek.

Gazprom Liga SEHA, 9. kolejka:

Mieszkow Brześć - RK Gorenje Velenje 26:24 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa Brześć - Iman Jamali i Pawieł Atman - po 5, Dainis Kristopans 4; dla RK Gorenje Velenje - Alem Toskić 6, Vid Levc 5, Niko Medved 4.

Gazprom Liga SEHA, 12. kolejka:

Tatran Preszów - Vardar Skopje 29:35 (15:17)
Najwięcej bramek: dla Tatrana Preszów - Aleksiej Peszkow i Tomas Cip - po 6, Oliver Rabek 5; dla Vardaru Skopje - Timur Dibirow  8, Jorge Maqueda 7, Joan Canellas i Alexandr Dereven - po 4.

Gazprom Liga SEHA, 13. kolejka:

RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - RK Izvidac Central Osiguranje 34:29 (15:13)
Najwięcej bramek: dla RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - Igor Vujić i Luka Sebetić - po 7, Darko Cingesar 6; dla RK Izvidac Central Osiguranje - Josip Sarac 7, Kristijan Jarak 5.

Zobacz pełny terminarz

FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MEXICO 2016 NA ŻYWO w Eleven Sports! Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig od 28 do 30 października na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy uważasz, że Vardar Skopje wygra Gazprom Ligę SEHA 2016/2017?