SPR - Sparta: doświadczenie na wagę zwyciestwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Piłkarki ręczne SPR Olkusz poprawiły sobie nastroje po zeszłotygodniowej porażce w Chorzowie. Na własnym boisku bez kłopotu rozprawiły się ze Spartą Oborniki.

W minioną sobotę zawodniczki SPR Olkusz, w meczu na szczycie I ligi, wysoko uległy Ruchowi Chorzów (22:35). Jak się okazało, tak dotkliwa porażka była raczej wypadkiem przy pracy. Sparta Oborniki na parkiecie w Olkuszu była bez szans.

O ile z Ruchem zespół "Srebrnych Lwic" w pojedynkę ciągnęła Agata Wcześniak, o tyle ze Spartą liderką zespołu była Paula Masiuda. Jej wysoka dyspozycja doprowadziła do tego, że po kwadransie gry, było już po emocjach. SPR prowadził 10:4, a Masiuda zdobyła w tym czasie aż 6 bramek.

W 21. minucie było już 14:6. Przyjezdne, przede wszystkim dzięki skuteczności Agaty Wasiak, zdołały jeszcze przed przerwą zmniejszyć straty, ale nieznacznie (16:11).

Udana końcówka pierwszej partii dodała im jednak pewności siebie i zaskoczyły SPR. Początek drugiej połowy wygrały 5:3 i w 39 minucie było już tylko 19:16. To było ostrzeżenie, którego olkuszanki nie zignorowały. Zakasały rękawy i szybko odbudowały przewagę - w 46. minucie po kolejnym golu Masiudy było już 26:18.

Doświadczenie, ale także umiejętności wyraźnie były po stronie gospodyń.Nie dały więc sobie już wydrzeć wygranej, ostatecznie pokonując Spartę 31:24. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów, SPR wrócił na pozycję lidera pierwszoligowych zmagań. Jednak kolejny MTS ma rozegrany jeden mecz mniej, a trzeci w klasyfikacji Ruch, ma zaległe dwa spotkania.

SPR Olkusz - Sparta Oborniki 31:24 (16:11)

SPR: Knapik, Petlic - Masiuda 10, Basiak 2, Nowak 5, Kolonko 4, Leńczuk 1, Zub 2, Nawara, Latała , Wójcicka 3, Wcześniak 3, Frączek 1, Postołek. Kary: 8 minut (Nowak 4 min. Nawara i Basiak 2 min.) Karne: 1/1

Sparta: Rychlewska, Niezgódzka - Wasiak 11, Filoda 3, Sowa 2, Matysek 1, Żołyniak 1, Gładecka 2, Zwolińska, Dobrołowicz, Kaszkowska, Ślęzak 3, Durka 1 Kary: brak Karne: 3/3

Czy SPR Olkusz wygra rozgrywki I ligi kobiet?