I liga kobiet: pogrom w meczu na szczycie

W weekend rozegrano kolejne mecze I ligi kobiet. Do niespodziewanego wyniku doszło w Gliwicach, gdzie Sośnica mierzyła się z dotychczasowym liderem z Warszawy i pokonała AZS AWF aż 28:15.

Michał Gałęzewski
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

W grupie A rozegrano w weekend komplet spotkań. Dotychczasowe liderki z Gniezna nie poradziły sobie z pierwszym zespołem SMS-u ZPRP Płock. Do 60. minuty obie drużyny rzuciły po 19 bramek i dopiero rzuty karne wyznaczyły zwycięzcę. W nich 3:2 wygrały licealistki, a bramkę na wagę dwóch punktów zdobyła Daria Cieślak.

Nie zawiodły pozostałe najlepsze drużyny ligi, które jednak tym razem podejmowały zespoły z końcówki tabeli. SMS ZPRP II Płock wygrał z KS AP Poznań 28:21, przegrywając niespodziewanie do przerwy 10:12. ChKS PŁ Łódź kontrolował natoimast mecz z Drwęcą Novar Lubicz, pokonując ją 29:22.

Gościnne okazały się drużyny z Pomorza, które nie potrafiły zwyciężyć na swoim parkiecie. MTS Kwidzyn przegrał z MMKS-em Jutrzenką 22:26, a aż 9 bramek dla płocczanek zdobyła Aneta Szczechowicz. Niespodziewanej porażki doznał Sambor, który uległ ekipie z Łomży 22:25.

11. kolejka grupy A: MTS Kwidzyn - MMKS Jutrzenka Płock 22:26 (10:11) SPR Sambor Tczew - Dwójka PWSIiP Łomża 22:25 (12:10) SMS ZPRP II Płock - KS AP Poznań 28:21 (10:12) ChKS PŁ Łódź - UKS Drwęca Novar Lubicz 29:22 (15:11) MKS PR Urbis Gniezno - SMS ZPRP I Płock 19:19 k. 2:3 (9:13)