Korona Handball - Sambor. Kielczanki rozbiły rywala z Pomorza

Nie było niespodzianki w meczu Korona Handball Kielce - Sambor Tczew. Drużyna prowadzona przez Tomasza Popowicza rozgromiła rywala z Tczewa 36:17, bardzo szybko wychodząc na wysokie prowadzenie.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły mają zupełnie inne cele. Kielczanki walczą o awans, natomiast Sambor jest w fazie przebudowy. Dodatkowo w tczewskim zespole zabrakło m.in. Justyny Domnik. Do Kielc Adrian Kondraciuk zabrał zaledwie dwanaście zawodniczek, z czego dziesięć wyszło na boisko.

Już pierwsze minuty ustawiły wynik spotkania. Gdy Magdalena Maszota rzuciła pierwszą bramkę dla Sambora, Korona Handball miała na swoim koncie już pięć celnych rzutów. Później przewaga rosła. Gdy w 18. minucie celnie karnego rzuciła Honorata Syncerz, na tablicy wyników widniał już rezultat 14:3!

Sambor mimo beznadziejnej sytuacji się jednak nie poddawał. Liderką tego zespołu, która starała się odmienić sytuację była Dominika Hawryszko. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 19:10. Biorąc pod uwagę krótszą ławkę tczewskiej drużyny, scenariusz na drugą część spotkania łatwo było przewidzieć.

Kielczanki nie zawiodły. W Koronie Handball szanse otrzymały wszystkie zawodniczki, jednak kolejne zmiany nie miały negatywnego wpływu na postawę drużyny. Gdy na dziesięć minut przed końcem trafiła Karolina Mochocka, gospodynie prowadziły już 34:15. W końcówce ekipa z Kielc już nie była tak skuteczna. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 36:17.

Korona Handball spełniła więc swój cel. - Po takim meczu można być zadowolonym z tego, że wszystkie zawodniczki weszły na parkiet. Szczególnie te, które mniej grają dostały szansę na zdobycie doświadczenia. Dziękujemy naszym kibicom za doping. Cieszymy się, że mieli dobrą zabawę - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Korona Handball Kielce - Sambor Tczew 36:17 (19:10)

Korona Handball: Wałcerz, Hibner, Orowicz - Nowak 5, Więckowska 5, Czubaj 5, Kędzior 4, Mochocka 4, Syncerz 3, Skowrońśka 3, Małecka 3, Zimnicka 1, Gliwińska 1, Kowalska 1, Piecaba 1.