UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin. Pogoń nie dała szans UKS-owi

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi UKS PCM Kościerzyna zmierzył się z Pogonią Baltica Szczecin. Pomimo prób nawiązania walki gospodynie spotkania musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski. Mecz zakończył się wynikiem 22:36.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Oskar Błaszkowski

Przed niedzielnym meczem z Pogonią zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna wiedziały, że czeka je niezwykle trudne zadanie. Tym trudniejsze, że drużyna Dariusz Męczykowskiego jest ostatnio nękana przez kontuzje - na boisku brakowało trzech czołowych zawodniczek: Kamili Konofał, Magdaleny  Krajewskiej i Agnieszki Białek.

Od początku spotkania widać było, że Pogoń zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami nie zlekceważyła niżej notowanych rywalek. Przyjezdne narzuciły ostre tempo, które zespół z Kościerzyny mógł wytrzymać tylko przez kilkanaście minut. Do 17. minuty spotkania zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę. W kościerskim ataku dobrze prezentowała się między innymi skrzydłowa Justyna Belter.

W dalszej części meczu przewaga Pogoni zaczęła rosnąć, między innymi dzięki świetnym akcjom powracającej po kontuzji Joanny Gadziny. Na przerwę szczecinianki schodziły z sześciobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części spotkania UKS PCM próbował jeszcze odrabiać straty, jednak zawodniczkom z Kaszub zdecydowanie brakowało skuteczności. Zbyt często piłka po ich rzutach lądowała w rękach bramkarki lub obok bramki. Gospodynie miały nawet problem z wykorzystaniem rzutów karnych.

Błędy rywalek konsekwentnie wykorzystywały podopieczne Adriana Struzika. Wysoką formę potwierdziła Daria Zawistowska, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Szczecinianki grały agresywnie i nie pozwalały zawodniczkom z Kościerzyny na przebicie się w okolice własnej bramki. W końcówce meczu w starciu z obroną Pogoni ucierpiała Karolina Mokrzka, która musiała opuścić boisko z powodu urazu kolana.

W 59. minucie szczecinianki prowadziły już piętnastoma bramkami. Tuż przed zakończeniem meczu do bramki Pogoni trafiła jeszcze Justyna Belter, ustanawiając wynik spotkania na 22:36.

UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (9:15)