Liga Mistrzyń: pierwsza porażka Buducnosti Podgorica, czerwona kartka Kingi Achruk

Buducnost Podgorica przegrała na wyjeździe z Metz Handball 25:28 w 5. kolejce Ligi Mistrzyń 2016/2017. W szeregach pokonanych wystąpiła Kinga Achruk. Polka nie dotrwała jednak na boisku do ostatniego gwizdka.

Wiktor Gumiński
PAP/Marcin Bielecki / PAP/Marcin Bielecki

Achruk musiała opuścić plac gry w 48. minucie, kiedy otrzymała trzecie 2-minutowe wykluczenie, automatycznie skutkujące czerwoną kartką. Wówczas jej drużyna jeszcze prowadziła 24:22, a polska szczypiornistka zdobyła jedną bramkę.

W ciągu 12 ostatnich minut, zawodniczki Buducnosti zanotowały jednak potężny kryzys. Zdobyły w tym czasie zaledwie jednego gola oraz pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł rywalkom, które wykorzystały swoją okazję i zwyciężyły 28:25.

Porażka we Francji nie spowodowała dla ekipy z Podgoricy większych konsekwencji. Już przed rozpoczęciem rywalizacji miała ona bowiem pewny awans do następnej rundy. W identycznym położeniu znajdował się również Metz Handball.

Liga Mistrzyń, grupa A (5. kolejka):

Metz Handball - Buducnost Podgorica 28:25 (14:16) Najwięcej bramek: dla Metz - Sladana Pop-Lazić 8, Grace Zaadi Deuna 6; dla Buducnosti - Katarina Bulatović 7, Cristina Neagu, Biljana Novović - po 6