Challenge Cup kobiet: Kram Start Elbląg w 1/8 finału

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg zagrają w 1/8 finału Challenge Cup. W sobotę podopieczne Andrzeja Niewrzawy przypieczętowały awans, po raz drugi pokonując austriacki UHC Muellner Bau Stockerau. W Elblągu padł wynik 33:20 (16:11).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Sobotni mecz w Elblągu był jedynie formalnością, bo Kram Start losy rywalizacji rozstrzygnął już przed tygodniem w Austrii, gdzie wygrał 28:17. Mimo tego zespół Niewrzawy stanął na wysokości zadania i w ostatnim spotkaniu w 2016 roku odniósł wysokie zwycięstwo.

- Raczej nie przewiduję, żeby miało się coś złego wydarzyć. Damy pograć młodzieży, bo trzeba w nią inwestować - mówił przed sobotnim rewanżem szkoleniowiec Startu. I rzeczywiście - w sobotę w rolę liderek Startu wcieliły się młode zawodniczki. W bramce świetnie spisywała się 19-letnia Klaudia Powaga, a czołowymi strzelczyniami drużyny były o rok starsze Patrycja Świerżewska i Aleksandra Kwiecińska.

Start zdominował austriacki zespół już na początku zawodów, szybko wychodząc na prowadzenie 4:0. Przewaga elblążanek poważnie wzrosła jednak dopiero po przerwie, bo wcześniej Start miał problemy ze skutecznością. W 48. minucie po raz pierwszy wygrywał różnicą 10 goli.

W dwumeczu Start okazał się lepszy od UHC Muellner o 24 bramki. To przepaść. Elblążanki po raz drugi z rzędu awansowały do 1/8 finału Challenge Cup. Swojego rywala poznają w przyszłym tygodniu. ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

III runda Challenge Cup, 2. mecz:

Kram Start Elbląg - UHC Muellner Bau Stockerau 33:20 (16:11)

Kram Start: Powaga, Szywierska - Balsam 3, Dankowska 4, Grobelska, Waga 1, Muchocka 2, Jędrzejczyk 3, Kwiecińska 5, Gerej 2, Lisewska 3, Stokłosa 1, Świerżewska 7, Szopińska 2