Mazur - Sokół. Ambitni sierpczanie nie dali rady

Sokół Browar Kościerzyna wywiózł dwa punkty z Sierpca (20:17) w meczu 10. kolejki I ligi. Beniaminek do końca liczył się jednak w walce o zwycięstwo.

Marcin Górczyński

Ewentualne punkty znacznie poprawiłyby sytuację sierpczan, którzy toczą heroiczny bój o utrzymanie w pierwszej lidze. MKS Mazur świetnie rozpoczął pojedynek i rywale z dołu tabeli z niepokojem zerkali na wynik spotkania. Beniaminek prowadził 5:2 i dopiero po 20 minucie dał się nieco rozegrać rywalom z Kościerzyny. Uaktywnił się zwłaszcza Szymon Kmieć, który tuż przed przerwą wyprowadził Sokół Browar na prowadzenie 10:7.

Emocje się jednak nie skończyły. Sierpczanie ambitnie walczyli w drugiej połowie. Trafiał Adrian Prątnicki, a w 43 minucie Mazur prowadził nawet 14:13. Bolączką gospodarzy okazały się jednak rzuty karne (dwa niewykorzystane). Po jednym z nich szczypiorniści z Kościerzyny odpowiedzieli dwoma bramkami i znowu znaleźli się w lepszej sytuacji (16:15).

Maciej Reichel do spółki z Mariuszem Czają zwieńczyli dzieło. Sokół Browar wywiózł punkty na Pomorze (20:17) i pozostaje niepokonany od trzech spotkań.