Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona gromi. Skuteczny Kamil Syprzak

W lidze hiszpańskiej żaden rywal FC Barcelona Lassa nie straszny. O sile obrońców trofeum przekonała się Fertiberia Puerto Sagunto. Rywale z porażką musieli się pogodzić już po pierwszej połowie. Udział w zwycięstwie miał Kamil Syprzak.

Krzysztof Kempski
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Barcelona kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W rodzimych rozgrywkach zgromadziła ich już 12 i końca nie widać. W środowy wieczór gracze Blaugrany zrobili wszystko, aby znów zachwycić swoich fanów.

Gospodarze zagrali świetnie w defensywie i już do przerwy mogli dopisywać sobie kolejne cenne dwa punkty. W pierwszych minutach rywalizacji, za sprawą dobrze dysponowanego Jaki Spiljaka, to goście wyglądali jednak korzystniej. Barcelona przewagę zyskała z czasem, a odkąd w bramce świetnie zaczął sobie radzić Borko Ristowski, gospodarze odskoczyli rywalom, by przed przerwą prowadzić już 21:13.

Druga połowa była formalnością. Miejscowi jednak dopiero pod koniec spotkania zwolnili tempo rozgrywania akcji. Najwięcej bramek rzucił Kirył Łazarow, ale miał raptem 60-procentową skuteczność. Lepiej spisali się Aitor Arino (5/5) oraz Dika Mem (5/6). Kamil Syprzak dołożył dwa trafienia na trzy oddane próby. Często był jednak faulowany i wypracowywał kolegom rzuty karne.

Dla mistrzów Hiszpanii było to 12. zwycięstwo w tym sezonie i już 103. z rzędu na ligowych parkietach. Barcelona nie powiększyła jednak przewagi w lidze na drugim Naturhouse La Rioja i wciąż są to cztery "oczka".