KSZO Odlewnia - MTS Chrzanów. Przełamanie i pewna wygrana gospodarzy

W środowy wieczór piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec Św. rozegrali spotkanie z MTS Chrzanów. Lepsi w tym starciu okazali się gospodarze, wygrywając dziewięcioma bramkami.

Anna Soboń
Anna Soboń

Początek spotkania zdecydowanie lepiej wyglądał w wykonaniu ekipy KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. Skuteczny atak i szczelna obrona sprawiły, że po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 6:3. Po kwadransie gry i rzucie Króla podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego zwiększyli przewagę do czterech bramek (10:6). Wszystko szło zgodnie z założeniami ostrowieckiej ekipy, jednak pod koniec pierwszej połowy goście wyraźnie podkręcili tempo i zaczęli odrabiać straty, wykorzystując nieskuteczność pomarańczowo-czarnych. Do szatni drużyna KSZO schodziła już tylko z dwoma golami przewagi (14:12).

Wyrównany bój toczyli ze sobą od początku drugiej odsłony szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski i MTS-u Chrzanów. Mimo ambitnej walki ze strony gości, to jednak skuteczne ataki głównie Wojciecha Czuwary i Macieja Jeżyny sprawiły, że na kwadrans przed zakończeniem spotkania ekipa z hutniczego miasta ciągle prowadziła kilkoma trafieniami (21:17). Ostatnie minuty potyczki to walka obu zespołów o każdą piłkę. Mimo wysokiego prowadzenia KSZO na pięć minut przed końcem spotkania ( 28:21), rywale z Chrzanowa za wszelką cenę starali się zmniejszyć różnicę w bramkach. Ostatecznie wynik spotkania na 31:22 ustalił Dmitrij Afanasjew i pomarańczowo-czarni zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - MTS Chrzanów 31:22 (14:12)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.: Szewczyk, Piątkowski - Kożeniewski 4, Jeżyna 7, Cukierski, Piwnik, Król 3, Czuwara 4, Goliszewski, Afanasjew 2, Karol Kieloch, Kwiatkowski 5, Antolak 4, Rutkowski 2