GKS Żukowo - Polski Cukier Pomezania. Sensacyjny powrót z otchłani

Niesamowity przebieg miał mecz GKS Żukowo - Polski Cukier Pomezania Malbork. Jeszcze w 42. minucie gospodarze prowadzili 24:19. W tym momencie goście rzucili osiem bramek z rzędu i ostatecznie zwyciężyli 28:26.

Michał Gałęzewski

Beniaminek grupy A I ligi rozpoczął znakomicie mecz z faworyzowaną Polski Cukier Pomezanią. Od pierwszych minut żukowianie ruszyli do walki i gdy w 10. minucie trafił Filip Wiczkowski, GKS prowadził już 7:2! To jednak nie było wszystko, co tego dnia pokazali zawodnicy z Kaszub.

GKS był głodny zdobywania bramek i w tym samym czasie grał świetnie w obronie. Kiedy swoją trzecią bramkę rzucił Michał Orzechowski, w 14. minucie było już 11:4 dla ekipy Leszka Biernackiego. Dopiero wtedy Polski Cukier Pomezania Malbork zaczęła wracać do gry.

Ten powrót nie był jednak spektakularny. Po bramce Arkadiusza Ossowskiego, na dziewięć minut przed przerwą było co prawda 13:9, ale bardzo szybko gospodarze odzyskali kontrolę nad meczem. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 19:13.

Po zmianie stron wydawało się, że nic wielkiego się tu już nie stanie. Co prawda goście, których od kilku sezonów prowadzi Igor Stankiewicz zmniejszyli stratę do czterech bramek, ale gdy trafił Dmytro Bruy, na 18 minut przed końcem było 24:19.

Kolejne akcje były popisem nieskuteczności obu stron. Przez cztery minuty nie padła żadna bramka, aż w końcu odpowiednią falę złapali zawodnicy z Malborka. Królowali Damian Spychalski, Marek Boneczko i Michał Gryz. Goście rzucili osiem bramek z rzędu i na 120 sekund przed końcem, prowadzili już 27:24! Tego zwycięstwa malborski zespół już nie oddał i starcie zakończyło się rezultatem 26:28.

GKS Żukowo - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:28 (19:13)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Orzechowski 6, Wiczkowski 5, Bruy 5, Marciniak 4, Babieracki 3, Radecki 2, Adamczyk 1 oraz Czarnecki, Niedziółka, Korbus, Kaniowski, Dzierżawski, Batura.
Karne: 2/2.
Kary: 16 min. (Korbus 4 min. - cz.k., Bruy 4 min., Babieracki 4 min., Marciniak 2 min., Adamczyk 2 min.).

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Kochański - Spychalski 6, Cieślak 5, Ossowski 4, Boneczko 4, Gryz 4, Michałów 3, Cielątkowski 1, Baraniak 1 oraz Maluchnik, Nowaliński, Dukszto.