Mazur - Warmia Traveland. Osłabieni olsztynianie uratowali zwycięstwo

Mazur Sierpc o krok od niespodzianki. Beniaminek przez większość pojedynku prowadził z Warmią Traveland Olsztyn. Zwycięsko z pierwszoligowej batalii wyszli ostatecznie zawodnicy Giennadija Kamielina (23:24).

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Olsztynianie zagrali w Sierpcu bez kilku podstawowych zawodników. Do ostatniej chwili ważyły się też losy zmagającego się z urazem pleców Damiana Przytuły (ostatecznie pojawił się na parkiecie).

Mazur Sierpc wykorzystywał kłopoty kadrowe Warmii. Pierwsze skrzypce wśród gospodarzy grał Adrian Prątnicki, który w pierwszych fragmentach meczu trzy razy pokonał bramkarza. Na więcej nie pozwoliła mu kontuzja. W 15 minucie motor napędowy sierpczan opuścił parkiet i już nie wrócił do rywalizacji.

Nawet bez swojego lidera beniaminek nie stracił animuszu. Olsztynianie przez prawie 30 minut nie potrafili wyjść na prowadzenie. Faworyci, kandydaci do miejsca na ligowym podium, zaczęli się spisywać zgodnie z oczekiwaniami dopiero w okolicach 45 minuty. Marcin Malewski, strzelba Warmii, w drugiej połowie aż sześć razy trafił do siatki. Po jednej z bramek przyjezdni prowadzili 24:22. Straty zmniejszył Hubert Rutkowski, ale w ostatniej minucie olsztynianie nie pozwolili już rozwinąć rywalom skrzydeł i wbrew przeciwnościom dopisali do swojego dorobku dwa punkty.