ME 2016. Obrończynie tytułu nieosiągalne dla Chorwatek

Tylko przez kilka pierwszych minut reprezentantki Chorwacji były w stanie dotrzymać tempa zmierzającym po kolejny medal mistrzostw Europy Norweżkom. W meczu grupy D podopieczne Thorira Hergeirssona rozgromiły Chorwatki 34:16.

Joanna Chmara

Podobnie jak w poniedziałkowym meczu z Rosją Chorwatki bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację z broniącymi tytułu Norweżkami. Dzięki skutecznym atakom Andrei Penezić zawodniczkom z Bałkanów udało się w siódmej minucie wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

Podopiecznym Thorira Hergeirssona trochę czasu zajęło uporządkowanie gry i dopiero po kilkunastu minutach zaczęły grać na poziomie, do jakiego przyzwyczaiły swoich kibiców. W 18. minucie meczu próbkę swoich umiejętności dała gwiazda norweskiego zespołu Nora Mork, której efektowny rzut z biodra dał Skandynawkom dwubramkowe prowadzenie.

Reprezentacja Chorwacji zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Przez dziesięć minut nie były w stanie ani razu umieścić piłki w bramce strzeżonej przez Kari Aalvik Grimsbo. Chętnie wykorzystywały to rywalki, którym do przerwy udało się wypracować sześciobramkową przewagę.

Po zmianie stron zawodniczki z Bałkanów nie potrafiły już odzyskać spokoju w grze. Brakowało im skutecznych rzutów na bramkę, a ich defensywa nie nadążała za szybkimi norweskimi atakującymi. Chorwackie szczypiornistki nie wykorzystywały nawet rzutów karnych.

Bardzo dobre spotkanie zagrała obrotowa Marit Malm Frafjord. Pod koniec meczu duże problemy Chorwatkom sprawiała także Sanna Solberg, która po niedokładnych zagraniach rywalek błyskawicznie potrafiła doprowadzić do kontry. Norweżki pewnie zwyciężyły 34:16 i potwierdziły, że po raz kolejny będą głównymi kandydatkami do medali mistrzostw Europy.