Stanisław Makowiejew: Kolejny raz brakowało zaangażowania i determinacji

Siedem bramek Stanisława Makowiejewa w Gdańsku nie pomogło Piotrkowianinowi wygrać z Wybrzeżem. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego przegrała 20:31, a najlepszy snajper gości miał do siebie zastrzeżenia.

Michał Gałęzewski
Stanisław Makowiejew w akcji WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Stanisław Makowiejew w akcji

W meczu z Wybrzeżem Gdańsk, Stanisław Makowiejew rzucił siedem bramek. Cała drużyna jednak nie zagrała najlepiej. - Nawet indywidualnie nie jestem zadowolony. W pierwszej połowie kilka razy wybierałem się z rzutem, jednak brakowało troszkę precyzji - powiedział rozgrywający Piotrkowianina.

- Miałem też trochę strat i wiem, że mogło być lepiej. Jako drużyna po raz kolejny wyszliśmy jakby bez zaangażowania i determinacji. Wybrzeże biło nas w obronie i nabiegało w ataku, a my graliśmy w poprzek - dodał ambitny szczypiornista

W ataku pozycyjnym wiele razy piotrkowianie tracili piłki, a Wybrzeże Gdańsk w kontrach było bezlitosne. - Szczególnie w pierwszej połowie staliśmy za daleko od defensywy. Podawaliśmy sobie piłkę na trzynastym-czternastym metrze, a Wybrzeże grało agresywnie w obronie. Gdańszczanie grali dobrze, ale przy naszej skuteczności, powinniśmy wiele sytuacji rozwiązać na naszą korzyść. Bramkarze gospodarzy obronili sześć karnych. To kolejne takie spotkanie i chyba dobrze, że mamy przerwę - ocenił Makowiejew.

Piotrkowianin właśnie w rzutach z siódmego metra miał największe problemy. Rzadko kiedy zespół wykorzystuje zaledwie trzy z dziewięciu okazji. - Trener za nas nie wejdzie, nie rzuci. Możemy sobie coś mówić, ale to my jesteśmy wykonawcami tego, co nam nakreślono. Jak gramy w poprzek i nie bronimy z zębem, to nie może się to udać. Nawet nie było fragmentów - wyliczył Stanisław Makowiejew.

Czy na wiosnę szczypiorniści Piotrkowianina będą większym zagrożeniem dla reszty ligi?