ME 2016. Niemki pokonały Szwedki i czekają na pomoc Serbek

Piłkarki ręczne reprezentacji Niemiec pewnie pokonały Szwedki 28:22 (12:9) i pozostają w grze o półfinał mistrzostw Europy. Podopieczne Michaela Bieglera wykonały swoje zadanie, ale to czy zagrają o medale, zależy od wyniku meczu Serbia - Francja.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kim Naidzinavicius Getty Images / Kim Naidzinavicius
Awans Niemek do półfinału premiuje wyłącznie porażka Francuzek, które są zdecydowanymi faworytkami rozpoczynającego się o 20:45 meczu z Serbkami. Jeśli "Trójkolorowe" zdobędą choć punkt, to drużynę Bieglera czeka gra o 5. miejsce na mistrzostwach z Rumunkami.

Przeciwko Szwedkom Niemki pokazały to, co było ich najmocniejszą stroną w poprzednich meczach, czyli twardą obronę połączoną ze świetnie dysponowaną bramkarką. W fazie grupowej kapitalne mecze rozgrywała Clara Woltering. Dwa dni temu w starciu z Hiszpankami błysnęła z kolei Dinah Eckerle. W środę najlepsza na boisku znów była Woltering.

33-letnia zawodniczka zanotowała aż 16 interwencji - to dało jej nie tylko aż 44-procentową skuteczność parad, ale było też wynikiem lepszym o cztery obrony od obu bramkarek reprezentacji Szwecji. Z tak świetnie dysponowaną golkiper Niemki nie mogły przegrać.

Początek spotkania należał jednak do gospodyń, które w 21. minucie prowadziły nawet 9:7. Wtedy jednak popis rozpoczęła Woltering, a zawodniczki Bieglera jeszcze przed przerwą wyszły na trzybramkowe prowadzenie (12:9).

Co zresztą ciekawe, Niemki między 21. a 41. minutą straciły zaledwie... jedną bramkę. W tym czasie ze stanu 7:9 wyszły na prowadzenie 18:10. Szwedki regularnie biły głową w mur, a ich liderka - Isabelle Gullden - nie była w stanie nic wskórać. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już wtedy.