MŚ 2017: Angola bez szans, kolejny krok Macedonii w kierunku 1/8 finału

W spotkaniu 2. kolejki grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, reprezentacja Macedonii uporała się z kadrą Angoli (31:22).

Tomasz Rosiński
Kirył Łazarow WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Kirył Łazarow
Macedończycy przystępowali do konfrontacji po wygranej z Tunezyjczykami 34:30 i w sobotę udało im się odnieść kolejne zwycięstwo nad ekipą z Afryki.

Macedoński zespół od początku starał się narzucić swój styl gry, a nie do zatrzymania dla przeciwników był znakomity rozgrywający Kirył Łazarow, dzięki któremu jego ekipa prowadziła w 13. minucie 5:3.

Dość niespodziewanie szczypiorniści z Angoli ambitnie walczyli w każdej akcji, co zaskoczyło podopiecznych Lino Cervara (9:9 w 24. minucie). Taki obrót spraw podrażnił Macedonię, która zdecydowanie przyspieszyła i triumfowała w pierwszej połowie 14:9.

W drugiej odsłonie potyczki wciąż więcej argumentów mieli po swojej stronie Macedończycy, a dzielnie swojego lidera - K. Łazarowa - wspierał Gocze Georgiewski (15:23).

Zawodnicy z Europy już do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia i pokonali kadrę Angoli 31:22.

MŚ 2017, 2. kolejka gr. B:

Angola - Macedonia 22:31 (9:14)

Angola: Muachissengue 1, Gaspar, Figueira - Lopes 5, Hebo 2, Teca, Ferrreira 3, Antionio 3, Maneco 2, Aguiar 1, Quinanga, Mulenessa, Nascimento 3, Pestana 2
Karne: 1/1
Kary: 6 min. (Teca, Pestana i Ferreira - po 2 min.)

Macedonia: Kolew, Trajkowski 2 - Manaskow 2, Stoiłow 2, Łazarow K. 10, Mitkow 1, Taleski 1, Mirkulowski 1, Markoski W., Markoski N. 2, Drogriszki, Łazarow F. 3, Popowski 1, Georgiewski 5, Ojleski 1, Neloski
Karne: 6/6
Kary: 10 min. (Stoiłow, Drogriszki, Markoski W., Markoski N., Popowski - po 2 min.)

Sędziowali: Mindaugas Gatelis i Vaidas Mazeika z Litwy.

6. Angola 5 0 0 5 122:191 -69 0

Czy uważasz, że Kirył Łazarow był najlepszym zawodnikiem meczu Angola - Macedonia?