Puchar Polski. Osłabiona Stal Mielec wywiozła awans z Tarnowa

SPR Stal Mielec lepsza od SPR PWSZ Tarnów. Drużyna z Superligi po zwycięstwie 35:32 wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC

Zaledwie dwóch nominalnych rozgrywających miał do dyspozycji grający trener mielczan, Krzysztof Lipka. Do Tarnowa pojechali jedynie Michał Krygowski i Ołeksandr Kirilenko. Poza kadrą meczową m.in. kontuzjowany Wiktor Kawka, Siergiej Dementiew, Michał WypychMarcin Miedziński.

W okrojonym składzie SPR Stal Mielec zdołała wywalczyć awans, choć SPR PWSZ Tarnów długo nie dawał za wygraną. Pierwszoligowiec prowadził nawet 21:20 (w 40 minucie). Mielczanie odpowiedzieli błyskawicznie (24:21), ale końcówka dostarczyła kibicom sporo emocji. Na pięć minut przed końcem gospodarzem tracili już tylko jedną bramkę. Decydujące akcje należały jednak do zawodników Stali.

Przedstawiciel Superligi zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek zmierzy się z KPR Gwardią Opole.