PP. Gwardia - Stal. Wyrównany bój w Opolu na korzyść gospodarzy

Spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy KPR Gwardią Opole a SPR Stalą Mielec dostarczyło wielu emocji. Po wyrównanym pojedynku minimalnie lepsi okazali się opolanie, zwyciężając 29:27.

Wiktor Gumiński
Michał Lemaniak Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Na zdjęciu: Michał Lemaniak

Pierwsze minuty rywalizacji upłynęły pod znakiem popisów Przemysława Zadury, bohatera zaległego, środowego (1 lutego) ligowego pojedynku Gwardii z Pogonią Szczecin. Trzy bramki prawego rozgrywającego opolan szybko pozwoliły im odskoczyć na 5:3. Ale jeszcze przed przerwą do głosu doszli goście z Mielca.

Wiele krzywdy wyrządzali ekipie z Opola poprzez współpracę z obrotowym. Regularne trafienia z szóstego metra Piotra Krępy i udane zagrania prawoskrzydłowego Pawła Wilka pozwoliły drużynie Stali w 25. minucie odskoczyć na 13:10. Gwardziści byli jednak w stanie przypuścić zryw jeszcze przed półmetkiem pojedynku. Ciężar gry na swoje barki tuż przez syreną zapraszającą obie ekipy na przerwę wzięli Ignacy Bąk oraz Michał Lemaniak, dzięki czemu na tablicy świetlnej pojawił się remis 14:14.

W drugiej połowie warunki gry dyktowali już zawodnicy Gwardii. Wydatnie pomogła im w tym znakomita postawa bramkarza Adama Malchera, który po raz kolejny pokazał, dlaczego cała Polska rozkochała się w jego grze podczas niedawnych mistrzostw świata. Mimo jego efektownych obron, opolanie nie byli jednak w stanie wypracować sobie przewagi pozwalającej im na spokojne kontrolowanie biegu wydarzeń.

Dwukrotnie udało im się wypracować trzybramkową zaliczkę, lecz za każdym razem mielczanie szybko łapali tlen. Koniec końców kolejne trafienia Zadury oraz Bąka pozwoliły Gwardii przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo znakomitej postawy Dariusza Kubisztala w ostatnich minutach, Stal nie była już w stanie odwrócić losów konfrontacji i poległa w Opolu 27:29.