Najciekawsza kolejka od dawna. Wojciech Nowiński typuje wyniki 18. serii gier w PGNiG Superlidze

18. kolejka PGNiG Superligi zapowiada się arcyciekawie. W spotkaniach trudno o wskazanie zdecydowanych faworytów. O typowanie wyników pokusił się trener Wojciech Nowiński.

Marcin Górczyński
Trener Wojciech Nowiński / Na zdjęciu: Trener Wojciech Nowiński

Meble Wójcik Elbląg - NMC Górnik Zabrze 2

Ostatnie dwie porażki zabrzan można po części zrzucić na kanwę trudnego terminarza. Górnicy byli o krok od sprawienia sensacji w meczu z Orlen Wisłą Płock, dopiero w końcówce ostateczny cios zadali z kolei zawodnicy MMTS-u Kwidzyn. Do Elbląga podopieczni Ryszarda Skutnika jadą po zwycięstwo. - Beniaminek wygrał ostatnio po bardzo słabej drugiej połowie w wykonaniu Gwardii Opole. Myślę, że tym razem Górnik będzie za silny - zapowiada trener Wojciech Nowiński.

Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 1

Niepokonane od trzech spotkań ligowych Wybrzeże zagra w Głogowie. Stawką meczu trzecie miejsce w grupie granatowej. - Wybrzeże doskonale sobie radzi, jednak w wyjazdowej konfrontacji z Chrobrym stawiam na gospodarzy - typuje były szkoleniowiec reprezentacji młodzieżowej.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 1

W Piotrkowie spotkają się zespołu z dołu tabeli grupy pomarańczowej. W pierwszej rundzie dość niespodziewanie triumfował Piotrkowianin. Na własnym parkiecie o sukces powinno być łatwiej, zwłaszcza, że Miedziowi zagrają bez kontuzjowanego szefa obrony Mirosława Gudza. - To zespoły o zbliżonym poziomie sportowym. Myślę, że na wyjeździe Zagłębiu będzie trudno o sukces. Typuję Piotrkowianina - ocenia Nowiński.

KPR Gwardia Opole - SPR Stal Mielec 1

Zawodnicy Rafała Kuptela zagrali w Elblągu najgorszą połowę w tym sezonie. Przed własną publicznością raczej nie powtórzą tak słabego występu. - Gwardia prezentowała się bardzo dobrze w Elblągu, ale tylko przez 30 minut. Potrafią grać u siebie, do tego będą czuli wsparcie publiczności. Drugi raz z rzędu taka wpadka im się nie przytrafi - uważa Nowiński.

MMTS Kwidzyn - KS Azoty Puławy 1

Kolejkę zamknie hit w Kwidzynie. W pierwszej rundzie spotkanie trzeciej i czwartej drużyny sezonu rozczarowało. Azoty rozbiły MMTS, ale w rewanżu poprzeczka wisi zdecydowanie wyżej. - Kwidzynianie są mocni na swoim parkiecie. Jeżeli popatrzymy na składy, to zdecydowanie więcej znanych nazwisk po stronie Azotów. Na parkiecie w Kwidzynie będzie im jednak trudniej. Postawię na MMTS - mówi ekspert telewizyjny.

W już rozegranych spotkaniach 18. kolejki Orlen Wisła Płock pokonała KPR RC Legionowo 26:17, a Vive Tauron Kielce zwyciężyło 29:23 z Sandra Spa Pogonią Szczecin.

Ligowcy nadrabiają też zaległości z 13. kolejki. Legionowianie pojadą na mecz do Szczecina.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR RC Legionowo 1

W 2017 roku KPR pozostaje bez ligowego zwycięstwa. Lepsze humory w Szczecinie. Sandra Spa Pogoń przełamała się w meczu z Piotrkowianinem i wygrała po raz pierwszy od 19 października. - Choć KPR dzielnie radził sobie w Płocku, to zawodnicy Pogoni przystąpią do meczu bardzo skoncentrowani, bowiem widzą szansę zdobycia punktów. Przed potyczką Vive mówili, że się nie poddadzą i chcą walczyć, więc mecz z legionowianami powinni wygrać - twierdzi szkoleniowiec.