KPR - UKS PCM. Ważne punkty zostały w Kobierzycach

Ze starcia zespołów, które po siedemnastu kolejkach PGNiG Superligi miały identyczny dorobek punktowy zwycięsko wyszły szczypiornistki KPR-u Kobierzyce. Podopieczne Tomasza Folgi pokonały UKS PCM Kościerzyna 33:25.

Joanna Chmara
zawodniczka KPR-u Kobierzyce / Na zdjęciu: zawodniczka KPR-u Kobierzyce

Po środowej porażce z Energą AZS Koszalin w 1/8 Pucharu Polski zawodniczki KPR-u Kobierzyce podjęły u siebie UKS PCM Kościerzyna. Zapowiadało się wyrównane starcie - beniaminek PGNiG Superligi i drużyna z Kaszub walczą bowiem o to, by jak najbardziej oddalić się od strefy spadkowej. Dzięki zwycięstwu z KPR-em Jelenia Góra kościerzynianki zrównały się dorobkiem z KPR-em Kobierzyce i nabrały apetytu na kolejne wygrane.

Podobnie jak w pierwszej rundzie, także tym razem lepiej zaprezentowały się grające we własnej hali zawodniczki z Dolnego Śląska, które od samego początku prowadziły. Ważny udział w zwycięstwie miała bramkarka Magdalena Słota, która skutecznie odpierała ataki przyjezdnych.

Po 17. minutach gry i dwóch z rzędu trafieniach Barbary Szymańskiej, KPR miał już pięć goli przewagi. Znakomita forma Justyny Belter (która w całym meczu zdobyła aż 8 bramek - przyp. red.) nie wystarczyła, by zespół z Kościerzyny odrobił straty do rywalek. W ich szeregach najskuteczniejsza była Anna Mączka (8 trafień). Do przerwy gospodynie prowadziły 16:12.

Drugą połowę świetnie rozpoczęła Magdalena Ziółkowska, która wraz z Justyną Belter napędzała kościerski zespół do pogoni za KPR-em. W 43. minucie kościerzyniankom po rzucie Natalii Rogożeńskiej udało się zdobyć bramkę kontaktową. Fantastyczna końcówka w wykonaniu Pauliny Wojdy pozwoliła jednak gospodyniom na odbudowanie, a nawet powiększenie przewagi. KPR zwyciężył 33:25 i awansował na ósme miejsce w tabeli Superligi.

KPR Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 33:25 (16:12)

KPR: Słota, Demiańczuk - Mączka 8, Wojda 5, Kaźmierska 4, Szymańska 4, Skalska 3, Janczak 2, Linkowska 2, Walczak 2, Michalak 2, Wesołowska 1, Daszkiewicz, Jakubowska