UKS PCM - Metraco Zagłębie. Druga połowa zwycięska dla Zagłębia

Mecz z UKS-em PCM Kościerzyna nie był dla trzeciego zespołu PGNiG Superligi przyjemnym spacerkiem. Piłkarki Metraco Zagłębia Lubin dopiero w drugiej połowie zdominowały parkiet i wygrały 26:24.

Joanna Chmara
Po zwycięstwie nad liderem tabeli MKS-em Selgros Lublin w poprzedniej kolejce PGNiG Superligi oraz wyeliminowaniu z Pucharu Polski AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin jechały do Kościerzyny w roli niekwestionowanego faworyta. Kościerzynianki, które w zeszłym tygodniu wysoko przegrały z KPR-em Kobierzyce pokazały jednak charakter i postawiły się dużo wyżej notowanym rywalkom.

Po raz kolejny w tym sezonie UKS PCM sprawiał przeciwniczkom problemy głównie w pierwszej połowie. Oba zespoły grały bardzo zdecydowanie w defensywie. Ambitna walka o każdą piłkę okazała się bardzo kosztowna dla zespołu z Kaszub: najpierw w 10. minucie bolesnej kontuzji kolana doznała Patrycja Wójcik, a kilka minut później parkiet w wyniku urazu musiała opuścić Dorota Jakubowska. Obie zawodniczki zostały przetransportowane na badania do szpitala.

Mimo osłabienia kościerzynianki do przerwy radziły sobie całkiem nieźle. Dobre interwencje Iwony Łoś oraz celne rzuty Justyny Belter i Agnieszki Białek sprawiły, że jeszcze w 26. minucie na tablicy wyników widniał remis.

Przełom w grze nastąpił na początku drugiej odsłony spotkania. Drużyna z Dolnego Śląska bezlitośnie wykorzystywała błędy gospodyń i dzięki kilku szybkim kontrom i dobrze rozegranym atakom pozycyjnym wypracowała solidną przewagę - w 38. minucie Zagłębie prowadziło już 20:12.

Główną egzekutorką kościerzynianek była Zana Marić. Chorwacka rozgrywająca zdobyła dla swojej drużyny aż 11 bramek! Mimo wysokiej przewagi Zagłębia miejscowe zawodniczki nie straciły motywacji i do samego końca próbowały wszystkich możliwych sposobów, by przebić się przez defensywę Miedziowych. W końcówce meczu udało im się jeszcze zredukować straty, jednak nie było już mowy o sprawieniu niespodzianki. Lubinianki zwyciężyły 26:22 i wywiozły z Kościerzyny dwa punkty.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:13)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 6, Białek 5, Ziółkowska 4, Bunikowska 2, Krajewska 2, Konofał 1, Rogożeńska 1, Jakubowska 1, Sus, Wójcik