AZS Łączpol - Kram Start. Pogrom w Gdańsku

Szczypiornistki Kramu Start Elbląg potwierdziły wysoką formę podczas meczu w Gdańsku. Już w pierwszej połowie prowadziły różnicą dwunastu bramek, by ostatecznie pokonać AZS Łączpol AWFiS 23:35.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA

Szczypiornistki Kramu Start Elbląg są na fali i potwierdziły to również w Gdańsku. Od samego początku było widać dużą wolę walki w zespole przyjezdnym. Elblążanki niesione dopingiem swoich kibiców, bardzo szybko zbudowały znaczną przewagę. Po trafieniu Magdaleny Balsam, było już 1:6!

AZS Łączpol AWFiS starał się walczyć w ataku, ale na nic się to zdało ze względu na bierną postawę bramkarek, którym nie pomagała też obrona. Po okresie gry bramka za bramkę, gdy karnego wykorzystała Adrianna Górna, było 8:14. Chwilę później Kram Start udowodnił, że ma pełną kontrolę nad spotkaniem.

Postrachem gdańskiej defensywy przed przerwą była Aleksandra Kwiecińska, która bardzo łatwo budowała sobie czyste pozycje. Kilka bramek rzuciła również Aleksandra Stokłosa. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 10:22.

Zespół Edyty Majdzińskiej nie miał nic do stracenia. Gdańszczanki zdecydowały się na nietypową taktykę - w niemal każdej akcji, wycofywały bramkarkę, a w ataku grało aż siedem zawodniczek AZS-u Łączpol AWFiS. Co prawda na samym początku drugiej połowy, gdy trafiła Ewa Andrzejewska, Kram Start prowadził już 24:10, jednak powoli gospodynie zaczęły odrabiać straty.

Zespół z Gdańska szybko zdołał zmniejszyć przewagę Kramu Start do jedenastu bramek. Obie drużyny w drugiej połowie niewiele skupiały się na obronie i rzucały mnóstwo bramek. W 47. minucie padło ich łącznie aż 53. Do ostatnich minut zespół Andrzeja Niewrzawy kontrolował sytuację i ostatecznie wygrał 23:35.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Kram Start Elbląg 23:35 (10:22)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Górna 8, Skonieczna 3, Hartman 2, Cirjan 2, Mazurek 2, Świerczek 2, Stachowska 2, Żukowska 1, Masna 1 oraz Gędłek, Kalska, Tomczyk.
Karne: 4/4.
Kary: 6 min. (Masna, Gędłek, Hartman - po 2 min.).

Kram Start: Sziwierska, Powaga - Świerżewska 7, Lisewska 6, Kwiecińska 5, Balsam 4, Andrzejewska 3, Grobelska 3, Stokłosa 3, Waga 2, Dankowska 1, Jędrzejczyk 1 oraz Szopińska, Gerej.