Nieskuteczność grzechem głównym MKS-u Wieluń. Pomezania wykorzystała słabość beniaminka

Dopiero po raz drugi w tym sezonie MKS Wieluń nie zdobył punktów na własnym parkiecie. Beniaminek I ligi szczypiornistów zmarnował wiele klarownych okazji do rzucenia bramki i przegrał z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 28:31.

Marcin Górczyński
zawodnicy MKS-u Wieluń WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń

Do 18. kolejki na parkiecie w Wieluniu wygrał tylko lider, Spójnia Gdynia. Beniaminek z własnej hali uczynił twierdzę i przed kilka miesięcy pozostawał niepokonany u siebie. Passę przerwała Polski Cukier Pomezania Malbork.

Miejscowi kibice mieli powody, by wierzyć, że znakomita seria jeszcze potrwa. MKS prowadził do przerwy, ale malborczanie w drugiej połowie przejęli inicjatywę. Przyjezdnym w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła czerwona kartka dla Radosława Kądzieli. Bramkarz Pomezanii faulował wychodzącego z kontrą Pawła Dutkiewicza.

- Prowadziliśmy 2-3 bramkami, ale nie wykorzystywaliśmy takich okazji, jak gra w podwójnej przewadze. Zamiast powiększać przewagę, roztrwoniliśmy ją. Zemściły się też niewykorzystane rzuty karne. Być może wpływ na naszą postawę miał fakt, że rozegraliśmy trzy mecze w ciągu tygodnia, co jest dość dużym obciążeniem - wyjaśnia szkoleniowiec MKS-u, Tomasz Derbis.

Choć MKS przegrał po raz trzeci w 2017 roku, to nastroje w Wieluniu są całkiem dobre. Beniaminek po 18. kolejkach zajmuje ósme miejsce z dość bezpieczną przewagą nad strefa spadkową (osiem oczek).

Zawodnicy trenera Derbisa wrócili na właściwe tory po słabszym początku roku i porażce z Mazurem Sierpc. - Od początku drugiej rundy nie dopisywało nam zdrowie. Kilku zawodników było kontuzjowanych lub przeziębionych. Michał Bernaś wciąż dochodzi do siebie. W ostatnim meczu nie mógł się jeszcze zaangażować w 100 procentach - mówi szkoleniowiec.

W 19. kolejce MKS pojedzie do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z trzecią Kancelarią Andrysiak Stalą. - Tygodniowy wypoczynek być może pozwoli nam poprawić szwankujące elementy - twierdzi Derbis.

Czy MKS Wieluń wygra w Gorzowie Wielkopolskim?