Były rozgrywający Wisły wolnym agentem. Sasza Tiumencew rozwiązał kontrakt z Mieszkowem

Sasha Tiumencew nie jest już zawodnikiem Mieszkowa Brześć. Mający hiszpańskie obywatelstwo rozgrywający rozwiązał kontrakt z białoruskim klubem dzień przed sobotnim meczem Ligi Mistrzów z Vive Tauronem Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Ani klub z Brześcia, ani Hiszpan nie poinformowali o powodach przedwczesnego zerwania umowy. Wiadomo jednak, że kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

33-latek był zawodnikiem Mieszkowa od lipca 2015 roku. W tym czasie wystąpił w 59 meczach zespołu i rzucił 119 bramek - 36 z nich w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Do białoruskiego klubu trafił z Orlen Wisły Płock, w której spędził tylko jeden sezon. W barwach "Nafciarzy" zaliczył 28 spotkań w PGNiG Superlidze. Zdobył srebrny medal mistrzostw Polski i wystąpił w finale krajowego pucharu.

Wcześniej urodzony w Kazachstanie rozgrywający grał m.in. w hiszpańskich Bidasoi Irun, BM Ciudad de Almeria oraz Naturhouse La Rioja.

Czy Sasza Tiumencew był wartościowym graczem Orlen Wisły Płock?