KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - KSSPR Końskie: derby dla KSZO. Świetny początek na ławce trenerskiej Mariusza Jurasika

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. przełamali fatalną serię i wygrali w derbach województwa z KSSPR Końskie. Świetny debiut na ławce trenerskiej zaliczył Mariusz Jurasik.

Anna Soboń
Anna Soboń
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim pomiędzy ekipą KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski i KSSPR Końskie rozpoczęli goście, ale odpowiedź miejscowych była natychmiastowa i do dziesiątej minuty na tablicy wyników był remis (4:4). Kiedy po trzech skutecznych akcjach zrobiło się 4:7, trenerzy Mariusz Jurasik i Tomasz Radowiecki poprosili o czas dla swojego zespołu. Po kwadransie cały czas krok przed gospodarzami był zespół przyjezdny (5:7). Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy goście pewnie prowadzili 12:8. Przewaga KSSPR Końskie po pierwszej części nie podlegała dyskusji i choć KSZO próbował grać kombinacyjnie, to nadziewał się na groźne kontry, co dało pięć trafień przewagi gościom (10:15).

Po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna drużyna pomarańczowo-czarnych. Pięć minut było zabójcze i ostrowczanie odrobili cztery gole do rywali (14:15). Chwilę później po golu Pawła Kwiatkowskiego KSZO Odlewnia wyrównała na 15:15. Kiedy po kwadransie gry w drugiej połowie nadal utrzymywał się wynik 17:17, trener gości poprosił o przerwę. Nic to jednak nie dało, bo odmieniony po przerwie KSZO grał jak z nut i na dziesięć minut przed końcem meczu prowadził 21:18. Końcówka spotkania dostarczyła wielu emocji kibicom w ostrowieckiej hali, ale należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy wygrali 26:23 i przełamali fatalna serię w 2017 roku. Było to pierwsze zwycięstwo ostrowczan w rundzie rewanżowej i pod wodzą duetu trenerskiego Jurasik-Radowiecki.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.- KSSPR Końskie 26:23 (10:15)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.: Piątkowski, Szewczyk, Karol Kieloch: Kożeniewski 1, Jeżyna 1, Piwnik, Król 2, Czuwara 5, Goliszewski 7, Afanasjev 3, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 1, Antolak 5, Rutkowski.