Puchar Polski: jednostronny mecz w Kwidzynie. MMTS w półfinale

MMTS Kwidzyn zagra w półfinale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W środowym ćwierćfinale zawodnicy Patryka Rombla po jednostronnym meczu pokonali Wybrzeże Gdańsk 33:23 (16:8).

Jarosław Kowalski
Materiały prasowe / NMC GÓRNIK ZABRZE / KRZYSZTOF KUROŃ

Początek spotkania był świetny w wykonaniu miejscowych. Seria szybkich kontr spowodowała, że w 4. minucie na tablicy wyników pojawiło się 4:1. Celnym rzutem z  lewego skrzydła popisał się Adrian Nogowski. Po tej bramce trener gości postanowił nie czekać i wziął pierwszą przerwę na żądanie.

Przyniosła ona skutek, ponieważ sześć minut później mieliśmy już remis 4:4. Dobrą serię Wybrzeża zapoczątkował Mateusz Wróbel. Długo ona jednak nie trwała. Świetnie w bramce miejscowych zaczął spisywać się Paweł Kiepulski a jego koledzy grali na wysokiej skuteczności w ofensywie co spowodowało, że przewaga MMTS-u sukcesywnie rosła. Wynik na 16:8 do przerwy ustalił lobem z szóstego metra Michał Potoczny.

To co się wydarzyło na początku drugiej odsłony spotkanie w zasadzie rozwiało wszelkie wątpliwości jeśli chodzi o kwestię awansu do półfinału. Co prawda jako pierwszy bramkę dla gości zdobył Łukasz Rogulski, ale potem kolejnych siedem należało do MMTS-u. W 38. minucie po wykorzystanej kontrze przez Nogowskiego wynik brzmiał 23:9.

W tym momencie w zasadzie wszelkie emocje się zakończyły. Trener gospodarzy Patryk Rombel dał już odpocząć swojej podstawowej szóstce a znamienne jest, że w przeciągu całego meczu nie musiał brać żadnego czasu.