AZS AZW - Ruch. Chorzowianki awansują na pozycję lidera

KPR Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe szczypiornistki AZS-u AWF Warszawa 29:25. Ślązaczki mające na koncie 11 zwycięstw wyprzedziły w tabeli MTS Kwidzyn i Koronę Handball Kielce.

Joanna Chmara
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Piłkarki AZS-u AWF Warszawa nie sprawiły niespodzianki przed własną publicznością.  Od początku do końca meczu to chorzowianki, które w ubiegły weekend odniosły ważne zwycięstwo nad MTS-em Kwidzyn, nadawały ton spotkaniu w Warszawie.

Po całkiem niezłym początku Akademiczki kompletnie się pogubiły i przez siedem minut nie były w stanie oddać celnego rzutu na bramkę Ruchu. W tym czasie rywalki nabrały rozpędu i raz po raz wypracowywały skuteczne ataki, dzięki czemu w 15. minucie prowadziły już 9:3.

Rewelacyjnie spisywała się zwłaszcza Oktawia Płomińska, która w całym spotkaniu zdobyła osiem bramek. Końcówka pierwszej połowy wyglądała już nieco lepiej w wykonaniu szczypiornistek ze stolicy, jednak nie były one w stanie zmniejszyć strat do przyjezdnych i na przerwę schodziły przegrywając 10:16.

Drugą część meczu w barwach Ruchu dobrze rozpoczęła Joanna Rodak. Mimo dobrej dyspozycji w ofensywie Pauliny Pawłowskiej AZS AWF wciąż nie był w stanie dogonić wyniku. Warszawiankom brakowało skuteczności, zmarnowały dwa rzuty karne. Ślązaczki mogły więc spokojnie realizować swoje założenia, przez cały czas utrzymując bezpieczną przewagę.

Zawodniczki ze stolicy pokazały jednak charakter i zaczęły odrabiać straty. Wiary dodał im gol zdobyty przez bramkarkę Agnieszkę Kuźmińską. Po jej nieudanym podaniu do kontry piłka odbiła się od parkietu i szczęśliwie trafiła do bramki przelatując nad bramkarką rywalek. Straty były jednak zbyt duże i mimo świetnej końcówki gospodyniom udało się jedynie zmniejszyć rozmiary dziesiątej w sezonie porażki. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem do chorzowskiej bramki trafiła Karolina Kmin, chwilę później dwa razy z rzędu celny rzut oddała Martyna Rozmus, ustanawiając wynik spotkania na 25:29.

AZS AWF Warszawa - KPR Ruch Chorzów 25:29 (10:16)

AZS AWF: E. Osińska, D. Osińska, Kuźmicka 1 - Skoczeń 5, Lewandowska 2, Gutowska 2, Sulborska 2, Rozmus 3, Kmin 3, Stencel, Pawłowska 7, Mastek, Król.
Kary: 12 min. (Skoczeń, Sulborska - po 4 min., Kmin, Pawłowska - po 2 min.)
Karne: 1/3

Ruch: Staś, Bednarek, Jaśkiewicz - Mrozek, Jasinowska 4, Drażyk 2, Piotrkowska 3, Żakowska 4, Lesik 1, Masłowska, Doktorczyk 1, Polańska, Rodak 3, Nimsz 1, Płomińska 8, Stokowiec 2
Kary: 2 min. (Jasinowska 2 min.)