AZS Łączpol AWFiS - KPR. Gdańszczanki wygrały u siebie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK /
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK /

Mecz drugiej kolejki rundy zasadniczej PGNiG SUperligi zakończył się zwycięstwem AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Liderki grupy spadkowej pokonały KPR Kobierzyce 27:23.

Spotkanie w Gdańsku dobrze rozpoczęły przyjezdne. Zawodniczki KPR Kobierzyce szybko wyszły na prowadzenie, wykorzystując błędy przytrafiające się szczypiornistkom AZS-u. Na środku rozegrania duże problemy gdańskiej obronie sprawiała Beata Skalska, po której rzucie w 7. minucie podopieczne Tomasza Folgi prowadziły 4:2.

Wkrótce jednak obudziły się gospodynie. W 14. minucie gol Pauli Mazurek zapoczątkował serię bramek dla zawodniczek prowadzonych przez Edytę Majdzińską. Chwilę później po samotnej kontrze Katarzynę Demiańczuk pokonała Adrianna Górna, po bramce dołożyły też Katarzyna Skonieczna i Roxana Cirjan.

Przez dłuższy czas utrzymywała się trzybramkowa przewaga gospodyń. W końcówce pierwszej połowy sporo błędów popełniały zawodniczki z Kobierzyc. Zaowocowało to kolejnymi straconymi bramkami. Do przerwy gdańszczanki prowadziły 17:12.

Drugą połowę w barwach KPR-u dobrze rozpoczęła Julia Walczak. Coraz więcej błędów w obronie zaczęło przytrafiać się gospodyniom, co dawało podopiecznym trenera Folgi szansę na odrobienie części strat.

Od 37. minuty gdańszczanki męczyły się w ataku, nie mogąc przez niemal 10 minut oddać celnego rzutu. Wykorzystały to zawodniczki z Kobierzyc i w 48. minucie zbliżyły się na różnicę trzech bramek. Decydująca faza meczu była już dużo lepsza w wykonaniu akademiczek. Do końca utrzymywały bezpieczne prowadzenie, skutecznie powstrzymując zapędy beniaminka.

Trzy minuty przed końcem po raz piąty w trakcie spotkania piłkę w bramce umieściła Paula Mazurek, a kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem ze skrzydła trafiła Kinga Jakubowska. Mecz zakończył się wynikiem 27:23.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Kobierzyce 27:23 (17:12) AZS Łączpol AWFiS:

Chojnacka, Bielak, Kajumowa - Mazurek 5, Hartman 1, Gędłek 1, Kalska 1, Górna 5, Karwecka, Cirjan 3, Skonieczna 5, Świerczek 4, Tomczyk, Masna 2 Karne: 3/3 Kary: (Masna, Mazurek - po 4 min., Cirjan 2 min.) KPR:

Demiańczuk, Słota - Jakubowska 3, Skalska 6, Mączka 4, Janczak 2, Wesołowska, Kuczkowska, Kaźmierska 2, Łyszczyk, Szymańska 1, Mazguła, Daszkiewicz, Sobczyk, Walczak 4, Michalak 1 Karne: 2/2 Kary: (Szymańska, Kaźmierska - po 2 min.)

Czy KPR Kobierzyce utrzyma 2. pozycję w grupie spadkowej?