El. ME 2018. Drugie zwycięstwo reprezentacji Ukrainy. Triumf Holendrów na Łotwie

W środowych meczach 3. kolejki eliminacji do ME 2018, reprezentacja Holandii pokonała kadrę Łotwy 29:27, zaś Ukraina okazała się lepsza od Czech (26:23).

Tomasz Rosiński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna
Ukraińcy po niespodziewanej wygranej z Islandią w poprzedniej serii gier kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy chcieli pójść za ciosem i ograć Czechów, co im się udało.

Wyrównana walka w ukraińsko-czeskim starciu toczyła się do dwudziestej piątej minuty, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 11:11. Z każdą kolejną akcją zaczęli przyspieszać gospodarze, którzy przed przerwą wypracowali sobie dwie bramki przewagi (14:12).

W drugiej odsłonie pojedynku umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierował Oleksandr Tilte, dzięki któremu Ukraina prowadziła 21:18. Już do końca nic się nie zmieniło i ukraińscy szczypiorniści zwyciężyli 26:23.

Więcej emocji dostarczyła potyczka pomiędzy Łotyszami a Holendrami. Niemalże przez całą konfrontację trwała wymiana ciosów, zaś wszystko rozstrzygnęło się na samym finiszu. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała drużyna Oranje, odnosząc wiktorię 29:27.

El. ME 2018, grupa 1:

Łotwa - Holandia 27:29 (13:15) Najwięcej bramek: dla Łotwy - Dainis Kristopans 8, Aivis Jurdzs 7, Maris Versakovs 4; dla Holandii - Joris Baart 7, Bobby Schagen 6, Lucas Steins 5

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Pkt
1. Dania 2 2 0 0 65:43 4
2. Węgry 2 2 0 0 52:43 4
3. Holandia 3 1 0 2 76:84 2
4. Łotwa 3 0 0 3 66:89 0

El. ME 2018, grupa 4: Ukraina - Czechy 26:23 (14:12) Najwięcej bramek: dla Ukrainy - Artem Kozakiewicz i Stanisław Żukow - po 7, Oleksandr Tilte 6; dla Czech - Jakub Hrstka 8, Miroslav Jurka 6, Tomas Babak 4

1. Ukraina 3 2 0 1 74:75 4
2. Czechy 3 1 0 2 82:79 2
3. Macedonia 2 1 0 1 55:56 2
4. Islandia 2 1 0 1 50:51 2

Czy Ukraina awansuje do turnieju finałowego ME 2018?