AZS Łączpol AWFiS - UKS PCM. Pewna wygrana gospodyń

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk nie miał problemów w meczu derbowym z UKS-em PCM Kościerzyna. Spotkanie grupy spadkowej PGNiG Superligi kobiet zakończyło się rezultatem 24:18.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

Od początku spotkania zawodniczki z Kościerzyny nie potrafiły przebić się przez gdańską obronę. Na boisku było widać olbrzymią różnicę pomiędzy zespołami, a znakomicie w bramce spisywała się Patrycja Chojnacka, która pierwszą bramkę wpuściła w 9. minucie. Było już wtedy 5:0 dla AZS-u Łączpol AWFiS.

Spotkanie zaczęło być coraz bardziej wyrównane. Jeszcze w 16. minucie, kiedy swoją trzecią bramkę rzuciła Karolina Kalska, na tablicy wyników widniał rezultat 8:2, jednak olbrzymią różnicę zrobiło wejście na boisko Iwony Łoś.

Bramkarka UKS-u PCM przez długi czas była niepokonana. Kiedy na trzy minuty przed końcem trafiła Magda Krajewska, było już tylko 10:7. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie rezultatem 12:8 i przed drugą połową AZS Łączpol AWFiS był faworytem.

Na początku drugiej części spotkania zawodniczki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk, po rzucie Pauli Mazurek wyszły na sześciobramkowe prowadzenie. Kościerska drużyna się jednak nie poddała i walczyła o jak najlepszy wynik.

AZS Łączpol AWFiS grał jednak dobrze w obronie i nie dał się do siebie zbliżyć i do ostatnich minut utrzymywała się kilkubramkowa przewaga gospodyń. Drużyna z Gdańska pokonała rywala z Kościerzyny 24:18 pokazując, że nie przez przypadek znajduje się na najwyższym miejscu w grupie spadkowej.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 24:18 (12:8)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Mazurek 7, Kalska 4, Cirjan 3, Górna 3, Masna 3, Skonieczna 2, Hartman 1, Żukowska 1 oraz Tomczyk, Ciura, Świerczek, Karwecka, Jurczyk.