Puchar Polski: Orlen Wisła zameldowała się w finale! MMTS ograny w Płocku

Orlen Wisła Płock po raz drugi pokonała MMTS Kwidzyn w półfinale Pucharu Polski. Zawodnicy Piotra Przybeckiego wygrali u siebie 33:24 (15:10).

Maciej Szumowski
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock

W pierwszym meczu Nafciarze triumfowali na wyjeździe 31:23. Dwoma zwycięstwami zagwarantowali sobie awans do finału PGNiG Pucharu Polski. Tam zmierzą się ze zwycięzcą starcia Vive Tauron Kielce - KPR Gwardia Opole.

Mazowszanie pojedynek rozpoczęli bardzo mocno, w swoim stylu. Szybko zdobyli przewagę, dzięki której "ustawili" starcie na swoją korzyść od samego początku. Po kwadransie wynik wynosił już 11:5.

W niebiesko-biało-niebieskich barwach zadebiutował Krystian Wołowiec. Na parkiecie pojawił się w 22. minucie i błyskawicznie dał się we znaki graczom MMTS-om. Młody rozgrywający po faulu został ukarany dwiema minutami kary. Swój udział w meczu poprawił jednak siedem minut później, zdobywając piękną bramkę z drugiej linii.

Pierwszą połowę zakończył nieskutecznie wykonany rzut wolny przez Mateusza Piechowskiego. Wiślacy po wypracowaniu dużej przewagi byli już niemal pewni awansu do finału.

W drugiej części meczu Wisła ponownie dominowała. Kwidzynianom zabrakło zwłaszcza skuteczności. Na przestrzeni 60 minut gry w bramce Wisły Adam Morawski mógł pochwalić się 46-procentową obroną, zaś jego zmiennik, Marcin Wichary, miał na koncie 38 proc. defensyw.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:24 dla wicemistrzów Polski. Z płockiego zespołu należy zwłaszcza wyróżnić rumuńskiego skrzydłowego, Valentina Ghioneę, który z dziewięcioma bramkami na koncie zdecydowanie przyczynił się do wysokiego triumfu.

Przypomnijmy, że w tym sezonie w PGNiG Pucharze Polski zrezygnowano z turnieju Final4. Do ostatecznego starcia, które wyłoni zwycięzcę rozgrywek, dojdzie 21 maja w Lublinie.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 33:24 (15:10)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 3, Wiśniewski 1/1, Ghionea 9, Mihić 3, Kwiatkowski 1, Rocha 2, Duarte 3, Piechowski 1, Tarabochia 2, Pusica, Toledo 4, Wołowiec 1, Żytnikow 3.

Kary: 4 min. (Wołowiec, Daszek - obaj po 2 min.)

Karne: 1/2.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski - Szpera, Szczepański 1, Nogowski 5, Seroka 3/3, Janikowski 4, Genda 3, Krieger 1, Klinger 3, Rosiak, Guziewicz, Ossowski 2/1, Potoczny 1.

Kary: 2 min. (Krieger - 2 min.)