MTS - SMS. Kwidzynianki zwyciężyły na zakończenie sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik /
WP SportoweFakty / Michał Domnik /

W ostatniej kolejce I ligi kobiet szczypiornistki MTS-u Kwidzyn zapewniły sobie trzecie miejsce w tabeli. Podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały SMS ZPRP Płock 30:24.

W tym artykule dowiesz się o:

Licealistki z Płocka dobrze rozpoczęły spotkanie. W szóstej minucie po bramce Natalia Nosek prowadziły 4:2. Później kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejął MTS. Najpierw do wyrównania doprowadziła Daria Szynkaruk, później kwidzynianki wykorzystały słabszy okres w grze rywalek i gdy w 15. minucie Joanna Gędłek trafiła do pustej bramki było już 9:5.

Płocczanki zdołały jednak przezwyciężyć kryzys i odrobić część strat. Kilkakrotnie kwidzyńską obronę pokonała Żaneta Senderkiewicz i do przerwy SMS przegrywał dwoma bramkami (15:13).

Po przerwie przez cały czas górą były miejscowe, wśród których bardzo skutecznie grały zwłaszcza Daria Szynkaruk i Alicja Pękala. W 38. minucie bramkę na 20:16 zdobyła Katarzyna Czarnik.

Kwidzynianki grały spokojnie i konsekwentnie, co pozwoliło im utrzymać bezpieczną przewagę. Gdy w 49. minucie bramkę zdobyła Michalina Wąsik MTS prowadził aż siedmioma bramkami. Sygnał do pościgu dała jeszcze Żaneta Lipok, dwukrotnie z rzędu pokonując bramkarkę gospodyń. Zawodniczki SMS-u nie zdołały już jednak zagrozić podopiecznym trenera Majdzińskiego, które zwyciężyły 30:24 i zapewniły sobie trzecie miejsce w tabeli.

MTS Kwidzyn - SMS ZPRP Płock 30:24 (15:13) MTS:

Bielak, Kłos - Szynkaruk 8, Pękala 7, Gędłek 5, Hartman 2, Kowalska 2, Siuda 2, Zawalich 1, Wąsik 1, Czarnik 1, Chmara 1, Grabowska, Wicik, Grulkowska, Somionka Karne: 3/4 Kary: 4 min. (Kowalska, Gędłek - po 2 min.) SMS ZPRP:

Kuszka - Nosek 7, Senderkiewicz 5, Klaudia Cygan 5, Lipok 3, Urbańska 2, Rorat 1, Świerżewska 1, Maciejewska, Knop, Olejniczak, Szczechowicz, Sobecka, Grabińska, Gajewska Karne: 4/5 Kary: 12 min. (Senderkiewicz, Nosek - po 4 min., Urbańska, Gajewska - po 2 min.) Sędziowie: