MKS Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna: zabrakło wisienki na piotrkowskim torcie

Nie udało się piłkarkom ręcznym Piotrcovii pokonać UKS PCM Kościerzyna w spotkaniu ostatniej kolejki sezonu 2016/2017. Zespół Rafała Przybylskiego nie wygrał z tym rywalem żadnego z czterech rozegranych meczów. Przyjezdne odniosły zwycięstwo 29:26.

Michał Ostafijczuk

Piotrcovia przed tym pojedynkiem miała zapewnione ósme miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, ale bardzo chciała wygrać ostatni mecz sezonu.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny postawiły na szybką grę w ataku. Przed przerwą licznie zgromadzona publiczność w piotrkowskiej Hali Relax obejrzała aż 36 bramek. Zespoły zeszły na przerwę przy remisie 18:18.

Po zmianie stron tempo gry siadło i zaczęły się mnożyć błędy. Więcej popełniła ich Piotrcovia. Na nic zdała się dobra postawa bramkarki Darii Opelt. Jej koleżanki rzuciły w drugiej połowie tylko osiem bramek i przegrały 26:29.

- Fatum Kościerzyny w tym sezonie nam mocno dokuczał. Bardzo chcieliśmy pożegnać się z własną publicznością wygraną. Bardzo chcieliśmy chociaż raz pokonać tego rywala. Nie udało się jednak. Słabo zagraliśmy szczególnie w obronie. Dziewczyny nie przypominały tego zespołu, który tak wyraźnie wygrał z drużynami z Kobierzyc i Nowego Sącza - powiedział po spotkaniu Rafał Przybylski.

MKS Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 26:29 (18:18)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Sobińska, Kucharska 4, Klonowska 2, Kopertowska 4, Marszałek, Wypych, Szafnicka, Ivanović 1, Jałoszewska, Belmas 3, Despodovska 9/4, Dronzikowska 3
Karne: 4/5
Kary: 2 min (Marszałek)

UKS PCM Kościerzyna: Liskowska, Kordunowska-Lupa - Konofał 3, Sus 1, Belter 4/1, Ziółkowska 3, Białek 5, Neitsch 2, Rogożeńska 3, Jakubowska 2, Krajewska 6, Bunikowska, Łazańska
Karne: 2/2
Kary: 6 min (Konofał, Ziółkowska, Białek)

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowrońska. Widzów: 500

Czy Piotrcovia w przyszłym sezonie zakończy rozgrywki na wyższym niż ósme miejsce?