ME 2017 juniorek dywizji B: nieznaczna porażka Polek w finale. Słowenia z awansem

Reprezentacja Polski juniorek w piłce ręcznej nie zdołała awansować do mistrzostw Europy dywizji A. W finałowym spotkaniu rozgrywanego w Macedonii turnieju dywizji B, Biało-Czerwone uległy Słowenkom 30:31 (13:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
reprezentantki Polski Materiały prasowe / W17EHF2017MKD.MK / Na zdjęciu: reprezentantki Polski

Wcześniej Polki wygrały wszystkie cztery mecze grupowe - z Grecją (po wycofaniu rywalek wynik zweryfikowano jako walkower), Wyspami Owczymi, Szwajcarią i Macedonią. Te ostatnie rozbiły w sobotę aż 31:14 i w niedzielę mogły zagrać w finale imprezy.

Ten nie ułożył się jednak po ich myśli. Słowenki zaczęły spotkanie lepiej i tuż przed przerwą miały już sześć bramek przewagi (16:10). Biało-Czerwone ruszyły jednak w pogoń. Po 10 minutach drugiej połowy przegrywały już tylko 19:20, ale rywalki zdobyły wówczas sześć bramek z rzędu i zapewniły sobie triumf.

Polki do kraju wrócą bez awansu do dywizji A, ale z trzema indywidualnymi nagrodami. Do Drużyny Gwiazd turnieju wybrane zostały bramkarka Barbara Zima, środkowa rozgrywająca Kinga Stanisławczyk i prawoskrzydłowa Emilia Kowalik.

Biało-Czerwone w sierpniu przyszłego roku będą gospodyniami mistrzostw świata do lat 18. W turnieju udział wezmą 24 ekipy. Mecze rozegrane zostaną w Kielcach.