Sparingowo: Pożarek dał zwycięstwo Piotrkowianinowi

W sparingowym spotkaniu zespół piłkarzy ręcznych Piotrkowianin pokonał we własnej hali Stal Mielec 31:30 (17:13). O wygranej zdecydował gol rzucony w ostatniej sekundzie przez Romana Pożarka.

Michał Ostafijczuk
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

To drugi mecz kontrolny piotrkowskiej drużyny ze Stalą Mielec. Tydzień temu Piotrkowianin zremisował na wyjeździe 25:25. Spotkanie w Piotrkowie również pachniało remisem. Przez większą część meczu wynik oscylował wokół tego rezultatu.

W pierwszej połowie przewagę miał Piotrkowianin, ale po zmianie stron do głosu doszła Stal. Duży wpływ na to miały zmiany jakie zaszły w składzie Piotrkowianina. Od 31 do 45 minuty na parkiecie grało pięciu młodych zawodników, a jedynym doświadczonym graczem był Szymon Woynowski.  W mieleckiej drużynie pierwsze skrzypce grał tymczasem doświadczony Paweł Wilk, który rzucał bramkę za bramką. Stal prowadziła w 44. minucie 24:22. Dopiero w końcówce trener gospodarzy Dmytro Zinczuk  dokonał zmian w składzie i Piotrkowianin przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnią, skuteczną akcję wykończył Roman Pożarek.

- Nie wynik jest tutaj najważniejszy, ale możliwość zgrania się drużyny. Młodzi zawodnicy muszą jeszcze dużo się uczyć. Wpuściłem ich w pierwszym kwadransie drugiej połowy, ale wtedy popełniliśmy wiele błędów i z prowadzenia różnicą czterech goli zrobiła się przewaga gości. W końcówce zagrał tzw. pierwszy skład i udało nam się to spotkanie wygrać - skomentował piotrkowski szkoleniowiec.

Piotrkowianin - Stal Mielec 31:30 (17:14)

Piotrkowianin:
Schodowski, Procho - Kowalczyk 2, Mróz 1, Urbański, Woynowski 2, Kaźmierczak, Swat 7, Góralski 2, Szczepaniak 2, Nastaj 2/1, Pożarek 3, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 2, Rutkowski 4/1, Surosz 3.

Stal:
Lipka, Wiśniewski - Krępa 1, Janyst 5/2, Mochocki 5, Sarajlić 3, Basiak 1, Skuciński 2, Chodara 1, Krupa 3, Ćwieka 1, Rudolf, Wilk 8/2.

Kolejne sparingowe mecze Piotrkowianin ma rozegrać 8/9 sierpnia we własnej hali z ZTR Zaporoże (Ukraina). Oba spotkania mają rozpocząć się o 18:00. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Czy Piotrkowianin awansuje do fazy play-off nowego sezonu w Superlidze?