PGNiG Superliga: Chrobry odjechał Wybrzeżu. Siedem bramek Michała Bartczaka

W poniedziałek ostatnie dwie drużyny rozpoczęły sezon PGNiG Superligi mężczyzn. Wybrzeże Gdańsk tylko do końcówki I połowy było równorzędnym rywalem dla Chrobrego. Później głogowianie ruszyli do ataku i zwyciężyli 31:26.

Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / CHROBRY GŁOGÓW / WYBRZEŻE GDAŃSK

Oba zespoły walczą o podobne cele, lecz ze względu na przewagę własnego parkietu oraz kontuzje w szeregach gdańszczan, faworytami byli szczypiorniści z Głogowa i rzeczywiście, już na samym początku spotkania po bramce Damiana Krzysztofika, to Chrobry prowadził 3:1. Mecz bardzo szybko się jednak wyrównał, a znakomicie w barwach Wybrzeża spisywał się Mateusz Wróbel.

W końcu, gdy do głogowskiej bramki trafił debiutujący w PGNiG Superlidze Krzysztof Komarzewski, Wybrzeże wyszło na pierwsze prowadzenie w tym sezonie. Niemal do przerwy utrzymywał się wynik w granicach remisu, jednak tuż przed zmianą stron, coś w grze Wybrzeża zaczęło się psuć.

Wszystko zaczęło się od niewykorzystanego karnego przez Pawła Niewrzawę i celnych rzutów z siódmego metra Kamila Sadowskiego. Pierwszą połowę zawodnicy z Głogowa zakończyli wynikiem 16:14 i również po zmianie stron drużyna Jarosława Cieślikowskiego zaczęła przeważać.

Wybrzeże nie zamierzało odpuszczać i zaczęło odrabiać straty w bardzo szybkim tempie. Kiedy do głogowskiej bramki trafił Paweł Niewrzawa, było już tylko 26:22 i jeszcze 10 minut do końca. Chrobry zdołał jednak odeprzeć gdański napór i nie dał zbliżyć się zespołowi Marcina Lijewskiego.

Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 31:26 (16:14)

Chrobry: Kapela, Stachera - Bartczak 7, Biegaj 6, Krzysztofik 5, Klinger 4, Sadowski 4, Kubała 2, Gujski 2, Babicz 1 oraz Płócienniczak, Rydz, Tylutki, Orpik, Pawłowski